Jūsų krepšelis

Projektas „Supa Asmenybės“ : pokalbis su tinklaraščio „Nestoras Maistas“ įkūrėja Ieva Greičiūnaite

Supa Asmenybės“ –  tai trumpi, artimi, intelektualūs pokalbiai su stipriomis, įkvepiančiomis asmenybėmis supančiomis kiekvieną iš mūsų kasdien. Kas mėnesį susipažinsime su išskirtiniais pašnekovais, kalbėsime apie gyvenimo būdą, karjerą, vidinės ramybės balansą, autoritetus ir stiliaus pasirinkimus. Šiuo projektu siekiame ypatingus, o tuo pačiu ir mums artimus žmones parodyti tokiu kampu, kokiu jie galbūt patys savęs niekada nemato. Juk kiekvienas ir kiekviena iš mūsų esame tas ypatingas kasdienybės herojus – skubantis, siekiantis ir kuriantis. Tereikia tai pastebėti.

 

Sveiku maistu Lietuvoje šiuo metu domimės daug labiau, negu domėjosi mūsų tėvai ar seneliai. Maisto produktus renkamės atidžiau, skaitome jų etiketes, vertiname cukraus kiekį ir maistingumą. Rūpintis savo mityba tapo… madinga! Ir visai tai tik į gerą. Kai maisto tinklaraščių šalyje, atrodė, jau yra apstu ir išpopuliarėti šioje srityje sunku, keletą metų besidominti sveika mityba Ieva Greičiūnaitė sukūrė Instagram profilį kurį pavadino „Nestoras Maistas“. Ten parašė savo istoriją ir pasiūlė pirmąjį receptą – sveikesnę šokoladinių sausainių versiją. Kam nepatinka šokoladiniai sausainiai? Toliau sekė troškiniai, salotos, blynai ir vis didėjantis gerbėjų ratas. Ieva pradėjo šią veiklą savo malonumui ir neturėjo milžiniškų lūkesčių, tačiau „Nestoras Maistas“ jau turi daugiau nei dvidešimt du tūkstančius sekėjų Instagram, naują iniciatyvą Youtube  ir netgi bendradarbiauja su prekės ženklais – tačiau tik tais, kuriuos pati Ieva gali rekomenduoti nuoširdžiai. Tai ir atrodo pagrindinė priežastis, kodėl „Nestoras Maistas“ tapo toks populiarus. Čia viskas paprasta, nuoširdu ir artima.

 

Ieva, plačiau papasakok apie savo veiklą.

Tiksliai nežinau kaip save apibūdinti. Žmonės mane vadina „blogere“, nors man tai labai nepatinka. Bet žiūrint iš kitos pusės – taip, turbūt aš išreiškiu nuomonę, kažką įtakoju. O pati manau, kad tiesiog rašau apie tai kas yra aktualu pačiai man, apie tai kuo domiuosi. Dar šiuo metu Vilniaus universitete studijuoju anglų filologiją, taigi tai taip pat viena iš mano veiklų.

 

Kokia buvo pati tinklaraščio įkūrimo pradžia?

Maistu pradėjau domėtis prieš porą metų. Manau tai įvyko kai išsikrausčiau gyventi atskirai nuo tėvų ir teko pradėti gamintis pačiai. Niekada nekilo idėja, kad turėčiau gaminti nesveiką maistą, todėl pradėjau domėtis sveikesnėmis alternatyvomis ir taip per porą metų prikaupiau daug informacijos. Buvo labai įdomu apie tai skaityti, supratau, kad galbūt tai ir yra mano pašaukimas. Pamenu, universitete turėjau mėnesio atostogas kurių metų nelabai buvo ką veikti, taigi tuo metu daug gaminau ir skaičiau apie maistą. Tada ir kilo mintis, kad turėčiau realizuoti savo idėjas ir dalintis sukaupta informacija su kitais.

 

Kaip prasideda tavo rytas? Kas tave motyvuoja keltis iš lovos?

Pirmiausia – vanduo su citrina, o taip pat paskutiniu metu rytais stengiuosi bent valandėlę neimti telefono į rankas. Motyvacijos keltis ryte aš turiu visada, man įdomu gyventi, galbūt tam tikri darbai ar veikla tą dieną mane motyvuoja išskirtinai.

 

Mėgstamiausia laisvalaikio veikla?

Viskas labai susiję, tiek maistas, tiek sportas, kūryba, gaminimas. Kadangi rašau apie sveikesnį gyvenimo būdą, pati taip pat labai mėgstu važinėti dviračiu, per dieną nueiti bent po 15 kilometrų. O kūryba ir maisto gaminimas mano atveju yra vienas ir tas pats, nes mano kūryba dažniausiai yra virtuvėje. Taigi galima sakyti, kad mano darbas yra ir mano laisvalaikis.

 

Ką darai, kad pabėgtum nuo rutinos?

Mano gyvenime rutinos nelabai yra. O jeigu ji ir atsiranda, kelioms dienoms pabėgu į Klaipėdą ar trumpam išskrendu į kitą šalį – mėgstu tokias keliones.

 

Kasdieniuose ritualuose, kokia rankinę/kuprinę mėgsti nešioti, ar jas keiti?

Turiu tris rankines kurias mėgstu nešioti labiausiai. Viena iš jų yra medžiaginis maišelis pasivaikščiojimams. Taip pat turiu didesnę kuprinę tiems kartams kai reikia su savimi neštis kompiuterį arba daiktų į žygį. Ir dar turiu juosmens rankinę į kurią telpa nedaug. Nesu rankinių maniakė, kuri namuose turi jų begalę. Aš perku rankines dėl patogumo, o ne dėl įvaizdžio.

 

Be kokios įvaizdžio detalės neišeini iš namų?

Galbūt tai būtų laikrodis, kuris skaičiuoja žingsnius.

 

Ar turi moterį, kuri yra tavo įkvėpimo šaltinis, idealas?

Tikrai neturiu moters, kuri būtų mano idealas. Tačiau Ela Woodward, kuri rašo blogą apie sveiko maisto gaminimą suteikia man įkvėpimo, jos kūryba kartais net atsispindi ir mano pačios receptuose. Galbūt ateityje ji bus mano siekiamybė, nes yra išleidusi knyga, turi savo kavinukę.

 

Kaip pati įsitikini, kad esi teisingame kelyje?

Suprantu klausydama vidinio balso.

 

Ar savo veikloje susiduri su moteriška konkurencija?

Savo veikloje to nejaučiu, nors kai pradėjau rašyti tikėjausi, kad bus labai didelė konkurencija ir šioje srityje niekas nieko nepalaiko, o gal net nori pakenkti. Bet ši bendruomenė mane kaip tik nustebino ir nudžiugino.

 

Jeigu turėtum galimybę pavakarieniauti su bet kuriuo žmogumi pasaulyje, ką pasikviestum?

Anthony Bourdain. Seniau juo taip stipriai nesidomėjau ir gaila, kad atradau jį tik po jo mirties. Pradėjau žiūrėti jo laidas ir gavau įkvėpimo galbūt kažkada tokią pačią laidą sukurti ir Lietuvoje.

 

Ievos tinklaraštį gali sekti Instagram https://www.instagram.com/nestorasmaistas/  o taip pat žiūrėti video Youtube https://www.youtube.com/watch?v=Rt8obqiGEus 
Nuotraukos: Ieva Rudžionytė
Rankinės: kARTu