Jūsų krepšelis

Natūrali oda

Rankinių ir kuprinių gamybai naudojame aukštos kokybės natūralią galvijų odą, kuri atvyksta iš Italijoje mėsos pramonei auginamų galvijų. Tai reiškia, kad gyvūnai nėra auginami vardan odos eksporto, tai yra tik antrinė žaliava, kuri kitu atveju būtų išmetama veltui. Vien žodis natūrali primena, kad oda gali turėti tik jai būdingas savybes, tokias kaip maži randeliai ar įbrėžimai. Dėvint odinę rankinę / kuprinę privalu žinoti, kad su laiku ji keisis. Tai unikali odos savybė –  ji keičia savo veidą ir taip mums tampa dar artimesnė, asmeniškesnė.

 

Natūraliai odai tausoti reikalingos specialios priežiūros priemonės. Norint atgaivinti spalvą ar paslėpti įbrėžimus bei atsiradusius nelygumus patartina naudoti natūralaus bičių vaško priemones. Rankinės / kuprinės priežiūrai būtinai naudokite impregnantą – priemonė apsaugos nuo lietaus ar sniego, tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku. Norime priminti, kad avalynei naudojami impregnantai ne visada taip pat puikiai tiks ir jūsų rankinei (kaip ir su kitomis priemonėmis, prieš naudojant impregnantą jį išbandykite ant nedidelio mažai pastebimo rankinės plotelio, įsitikinkite, kad priemonė nepadarys žalos rankinės odai). Impregnuokite odinę rankinę bent vieną kartą per sezoną. Jei jūsų įsigyta natūralios odos rankinė yra dengta laku (blizgi), jos impregnuoti nereikia.

 

Rankinės / kuprinės nepatartina ilgai laikyti saulės spinduliuose ar drėgnoje patalpoje  – tai gali pakenkti odos spalvai. Jei jūsų rankinė sušlapo, kantriai ją džiovinkite kambario temperatūroje, jokiais būdais nedėkite prie atviros ugnies, radiatoriaus ar kitokio tipo šildytuvo. Taip pat nenaudokite plaukų džiovintuvo ar lygintuvo.

 

Minkšta grublėto paviršiaus oda –  ši oda mažiau tepli, atsparesnė vandeniui ir nešvarumams. Tokios odos paviršiuje įbrėžimus pastebėti daug sunkiau, negu lygioje odoje. Ji elastinga ir stipri. Grublėto paviršiaus oda yra minkšta, gali būti įvairaus storio, puikiai atlaiko tempimą. Šio tipo oda tinka minštesnėms rankinėms ir kuprinėms, tokiems „kARTu“ modeliams kaip „Kardamonas“, „Liucerna“, „Vanilė“ ar „Muskatas“ ir kt.

 

Kieta lygaus paviršiaus oda – tai natūrali galvijų oda, kurios storis svyruoja nuo 1,8 iki 2,2 milimetrų. Iš šios odos pasiūtos rankinės ar kuprinės puikiai išlaiko formą, turi ryškų siluetą, yra pastebimai sunkesnės. Lygaus paviršiaus kietose odinėse rankinėse įbrėžimai pastebimi labiau, bėgant laikui norint juos paslėpti reikėtų įsigyti specialių priežiūros priemonių, apie kurias teiraukitės „kARTu“ komandos. Ši oda tinka „kARTu“ rankinėms „Šokoladas“, „Kakava“, kuprinėms „Vaivoras“, „Peletrūna“ ir kt.

 

Raštuoto paviršiaus oda – tai minšta ir lengva galvijų oda. Ji, kaip ir kitos mūsų naudojamos odos, yra visiškai natūrali. Ant lygaus šios odos paviršiaus dedamas vienas ar kitas įspaudas norint išgauti tam tikras tekstūras, kitų odų raštus (krokodilo, gyvatės, unikalius raštus, geometrines figūras ir t.t.). Ši oda ypač tinka mažoms, žaismingoms rankinėms, puikiai atrodo derinant kartu su minštomis, vienspalvėmis odomis. Iš šios odos pasiūta rankinė yra lengva, atspari įbrėžimams ir nešvarumams. Šią odą rinkis tokiems „kARTu“ modeliams kaip „Muskatas“, „Levanda“, „Medetka“, „Notrelė“ ir kt.

 

Minkšta lygaus paviršiaus oda –  industrijoje galima rasti įvairiausių tokio tipo odų spalvų. Ši oda minkšta, pralaidi orui, blizgi. Naudojama siūti aukštos kokybės odiniams gaminiams. Tokia oda pasižymi ypatingu lengvumu, minkštumu, ją malonu liesti. Rankinė pasiūta iš šios odos bus nedidelio svorio, nesukels nemalonaus pojūčio net ir nešiojama visai arti odos. Ši oda puikiai tinka „kARTu“ modeliams „Liucerna“, „Kiparisas“, „Bergamotė“, „Plukė“ ir kt.

Svarbu:

 • Iš natūralios odos neįmanoma išvalyti rašiklio, dažančios džinsinės medžiagos žymių, todėl būkite itin atidūs.
 • Sudrėkusi ar stiprios trinties paveikta oda dažus gali perleisti į kitą, šviesesnį paviršių.
 • Reikia odą saugoti nuo intensyvių, tiesioginių saulės spindulių.
 • Atsargiai naudokite parfumeriją bei plaukų priežiūros priemones, nes jos odos paviršių gali pažeisti neatitaisomai.
 • Odines rankines rekomenduojame valyti specializuotose odos dirbinių valyklose.
 • Nelaikykite odinių rankinių plastiko maišeliuose. Tai gali pakenkti odos spalvai.
 • Oda neturėtų būti valoma labai dažnai ir gausiai. Jei valote patys, nešvarumus geriausia pašalinti drėgna šluoste – pirmiausia rekomenduojame pavalyti mažiau matomoje rankinės vietoje patikrinant, ar drėgmė nepalieka pėdsakų. Palaukite, kol valyta vieta išdžius.
 • Odos priežiūros priemones galima įsigyti daugelyje avalynės, galanterijos, cheminių prekių parduotuvių.
 • Kiekvienos „kARTu” rankinės viduje rasite malonų tvirtos, neteplios medžiagos pamušalą.
 • Siūnant rankines naudojame tik „YKK” firmos užtrauktukus. Šios raidės tai „Yoshida Kōgyō Kabushikigaisha“ prekės ženklo trumpinys. Tai vienas iš patikimiausių stiprių, kokybiškų, įvairiaspalvių užtrauktukų gamintojų pasaulyje.
 • „kARTu” rankinėms naudojame tik autentišką furnitūrą iš Italijos, kuri parenkama kiekvienam rankinės modeliui individualiai.