Jūsų krepšelis

Tvarumas

Darni kARTu rankinių studijos filosofija ir nesibaigiančios tvaraus vartojimo paieškos

Žmonijai pasiekus ekologinės krizės įkarštį, vartotojai kasdieniuose įpročiuose ėmė ieškoti žmogui ir aplinkai palankesnių sprendimų. Sąmoningo ir mažiau kenksmingo gyvenimo siekis po truputį atneša pokyčius į XXI a. žmogaus virtuvę, širdį ir spintą. Tvari mada – kone kasdien girdimas, įdomus, gąsdinantis, paslaptingas, atrodo, visiems neabejotinai svarbus, bet ne iki galo pažintas terminas. Kas tai? Ar smėlio spalvos drabužis – automatiškai tvaresnis už ryškų? Ar perdirbto kartono etiketė su žalsvu užrašu paverčia pirkinį tvariu?

Tvarumo tema – daugialypė, paini ir nevienareikšmiška. Tačiau kARTu komanda šventai tiki: kelias į žmogui ir aplinkai geresnį, švaresnį ir tvaresnį rytojų yra grįstas atvirumu, skaidrumu ir aiškiomis vertybėmis.

Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis kARTu studijos tvarumo idėjomis:

kARTu rankinių modeliams naudojama natūrali oda – antrinė žaliava iš mėsos pramonės gamybos.

Natūralus šilkas, vilna, egzotinių gyvūnų oda, retų gyvūnų auginimas dėl purių kailinių – visi šie procesai, anksčiau simbolizavę išskirtinę prabangą, šiais laikais atspindi bereikalingą taršą ir kelia etinius klausimus. kARTu studija šioje sudėtingoje diskusijoje ieško balanso. Griežtai pasisakome prieš nykstančių gyvūnų eksplotavimą dėl trumpalaikių mados užgaidų, todėl mūsų asortimente nerasite egzotinių roplių ar kitų retų gyvūnų odos. Norint etikos ir ilgaamžiškumo diskusijoje pasiekti darnos, mėsos ir odos industrijos turi žengti koja kojon, taip suvienodinant abiejų produktų paklausą ir pasiūlą. Todėl visa kARTu odiniams gaminiams naudojama aukštos kokybės galvijų oda – antrinės mėsos industrijos žaliavos.

Produktų personalizacija: individualūs klientų norai sukuria išskirtinius ir ilgaamžius aksesuarus.

Norime naikinti greito, neapgalvoto, impulsyvaus apsipirkimo įpročius, todėl klientams siūlome pilną produktų personalizaciją. Kiekvienas kARTu rankinės, kuprinės, delninės ar piniginės modelis gali būti pritaikytas jūsų individualiems praktiniams ir estetiniams poreikiams. kARTu studija suteikia galimybę personalizuoti gaminius pagal kiekvieno kūrybiškumą ir garantuoja jums idealiai tinkantį ir patinkantį pirkinį.

Kartu su jumis neriame į atsakingą procesą: pasirinkti rankinės dydį, suderinti odos spalvas, subalansuoti detalių visumą. Viskas vien tam, kad kiekviena kuprinė maloniai gultų ant pečių, kad rankinėje tilptų mylimiausia gertuvė, ar, kad delninės užtrauktukas idealiai derėtų prie šventinių aukštakulnių. Kai prie asmeninės spintos ir gyvenimo būdo pritaikyta kiekviena aksesuaro detalė, tuomet ir noras juo puoštis nedingsta metus, dvejus, dešimtus.

Kviečiame palikti greitus, spontaniškus impulsyvius apsipirkimus palikti saldžiuose filmuose ir rinktis kūrybišką, asmenišką procesą! Galimybė personalizuoti norimą kARTu modelį rasite tiek studijoje Kaune, tiek kARTu internetinėje svetainėje

Išskirtinių aksesuarų paslaptis – plati odų raštų, spalvų ir storių paletė.

kARTu paletėje nugula plati spalvų, storių, tekstūrų ir pojūčių gama, leidžianti žaisti nuotaikomis ir kurti unikalius aksesuarus bet kuriam stiliui. Šiuolaikinių odos apdirbimo technologijų pagalba raštai, tekstūros ir įdomūs paviršiai sukuriami ant galvijų odos paviršiaus. Tai reiškia, kad galite turėti rankinę su krokodilo ar gyvatės odos raštais, neprisidėdami prie retų gyvūnų rūšių naikinimo. Toks tekstūrų kūrimo procesas ne tik stabdo besaikį ir sąmoningam šiuolaikiniam žmogui nebeaktualų perteklinį gyvūnų išnaudojimą, bet ir suteikia galimybę mados mylėtojams džiaugtis žaismingais aksesuarais.

Vietoje nuolaidos kodo – kvietimas prisiimti atsakomybę.

Spontaniško apsipirkinėjimo ir nesibaigiančių nuolaidos kodų laikais kARTu studija atsisako būti išpardavimų kultūros dalimi. Į klausimus, kada galima laukti specialių kARTu kainų, sako kompanijos įkūrėja Ingrida Jasinskė, atsakymas vienas  – mes neturime ką išparduoti. Nesame sukaupę perteklinio gaminių kiekio, kurį reikėtų mažinti. Iš pirmo žvilgsnio linksmų ir šventiškų išpardavimų tamsioji pusė – prarastas saikas ir begalė nereikalingų pirkinių. Pagarba mados namų darbuotojams – dar viena priežastis, kodėl nepalaikome nuolaidų kultūros. Viliodami klientus sumažinta produktų kaina, nuvertintume kARTu meistrų darbą, bei švaistytume jų laiką ir energiją. Esame tikri, jog stilius gali (ir turi) žengti koja kojon su atsakomybe. Išieškotas, išlauktas ir pagal asmeninius norus sukurtas aksesuaras – vienas iš atsakingo vartojimo pavyzdžių.

Naujos kolekcijos – vos du kartus per metus.

Kviečiame atsikvėpti nuo per greito ir per garsiai rėkiančio, lengva ranka pasiekiamų pirkinių pasaulio ir prisiminti, jog spalį įsigyta rankinė tikrai džiugins jus ir lapkritį. Ir dar kelis lapkričius iš eilės. Pasibaigus trumpam naujos kolekcijos įkarščiui, kARTu rankinių, kuprinių ir aksesuarų modeliai niekur nedingsta. Jie ramiai nusėda lentynose ir laukia, kol galės naujomis spalvomis sužibėti į studiją užsukusiai būtent TAI klientei. Rankinės dizainas, originaliai sukurtas ryškiai vasaros kolekcijai, naujai atgims sodriame burgundiškame, o gal koketiškame rausvame kolorite. Ir dizainas vėl pradės savo gyvenimą iš naujo.

Tvarumas universalume.

Vienas svarbiausių šiuolaikinio žmogaus tikslų – rasti balansą. Tarp darbo ir poilsio, miesto ir gamtos, dėmesio kitiems ir laiko sau, todėl funkcionalūs kARTu aksesuarai yra pritaikomi įvairiose aplinkose ir kontekstuose. Dauguma modelių turi kelis dėvėjimo būdus, nuolat keičiamus pagal funkciją ar nuotaiką. Tvarus aksesuaras – tai akį džiuginančio stiliaus akcento dermė su kasdien asmeniškai patiriama jo funkcija: patogumu, tvirtumu, universalumu. Dinamiški aksesuarai atliepia energingai veiklaus žmogaus kasdienybei ir įkūnija vieną svarbiausių kARTu vertybių – drąsą būti savimi.

Nei vienas likutis netampa šiukšle.

Gamybos procese griežtai laikomės minimalaus švaistymo filosofijos. Nedidelės natūralios odos atraižos virsta žaismingais aksesuarais: piniginėmis, kortelių dėtuvėmis, kosmetinėmis. Taip pat, dalį odos atraižų dovanojame vaikų dienos centrams, smulkioms menininkų bendruomenės, rankdarbių kūrėjams. Taip užtikriname, kad maksimalus žaliavos kiekis būtų įprasminamas ir virstų naudingais produktais, o ne nugultų šiukšlių konteineryje.

Svarbi nuolat kintančio kARTu odos asortimento dalis  – pertekliniai odos gaminių likučiai ir nebegaminami pavyzdžiai iš sandėlių Italijoje. Nedidelės aukštos kokybės natūralios itališkos odos partijos studiją pasiekia vos porą kartų per metus. Tai ne tik palengvina medžiagų sandėliavimą, bet ir užtikrina odinių gaminių išskirtinumą. Gali būti, jog odos gabalėlis, kurį šiandien išsirinksite savo rankinei – paskutinis toks šiame pasaulyje, tad ir laimė puoštis tokios spalvos gaminiu atiteks tik Jums. Didelių įmonių likučius mažoje manufaktūroje paverčiame dideliais mados džiaugsmais.

Nei vienas kūrybinis procesas neapsieina be klaidų ir nepavykusių bandymų. Tačiau kARTu dirbtuvėse gamybos pavyzdžiai, neatitikę pradinės vizijos ar kolekcijos idėjos, niekada nėra išmetami. Patyrę meistrai perdirba juos į patvarius ir estetiškus, kARTu standartą atitinkančius aksesuarus.

Pakuočių paskirtis  – funkcionalumas, ne grožis.

Įmantrios dėželės ir įspūdingi pakavimo elementai tikrai sukelia džiaugsmą. Bet juk tokį trumpalaikį! Vietoje to, savo patirtį ir resursus skiriame įspūdingų ir kokybiškų kuprinių, rankinių bei kitų aksesuarų gamybai. O kARTu gaminius pakuojame į universalias, lengvai perdirbamas kartonines dėžes ir šilkinį popierių. Kviečiame pratęsti pakuotės gyvavimo laiką ir dar kartą panaudoti ją buityje: popierius puikiai tiks šviežių gėlių puokštei suvynioti, o tvirta kartoninė dėžė sutalpins smulkmenas namuose ar sandėliuke.

Vietiškumo svarba ir kvietimas sumažinti oro taršą.

Pastaraisiais metais, kaip niekada anksčiau, išsiugdėme įprotį vienu mygtuko paspaudimu pirkti prekes iš viso pasaulio. Kelis eurus kainuojanti smulkmena atkeliauja iš Kinijos, jei ji mūsų norų neatitinka – be vargo siunčiame ją visus 7000 kilometrų atgal. Mums tai – smulkmena, o gamtai – tragedija. Šis neatsakingas vartotojų elgesys ne tik atima pelną iš vietinių šalies kūrėjų, bet ir teršia atmosferą dusinančiu išmetamųjų dujų kiekiu.

kARTu siekia atsitraukti nuo gamtai, žmogui ir ekonomikai žalingų įpročių ir savo gamybos procesus telkia Lietuvoje, dar tiksliau – Kaune, po vienu studijos stogu. Esame vieni iš nedaugelio mados namų, kuriuose parduotuvės vitriną ir meistrų dirbtuves skiria vos keli žingsniai. Tai itin svarbus tvarumo aspektas – galime tiesiogiai valdyti gamybos pokyčius, neeikvojame laiko ir energijos transportavimui, bei iki minimumo sumažiname išmetamųjų dujų kiekį gaminių gavybos grandinėje.

Pagarba vietos amatininkams ir etikos standartai.

Griežtai pasisakome prieš darbuotojo nužmoginimą dėl greitų mados užgaidų ir tvirtai tikime, jog tik sąžiningai įvertintas ir už kruopštų rankų darbą gerbiamas žmogus gali pasiekti aukštos kokybės rezultatų. Lietuviškų odinių rankinių studija suteikia darbo vietas mūsų šalies žmonėms ir gamybos procesai vyksta Lietuvoje, neieškant pigesnės darbo jėgos Indijos ar Kinijos fabrikuose. Kai nedidelė, bet efektyviai dirbanti gamybos komanda dirba išvien, galime ne tik lengvai užtikrinti rankinių, kuprinių ir aksesuarų kokybę, bet ir informuoti specialistus apie pasikeitimus klientų užsakymuose. Taip užkertame kelią pertekliniams ir netikslingiems darbo ištekliams.

Žiedinė ekonomika ir ilgaamžės garantijos galimybė.

kARTu ateities planuose – nauji kūrybiniai projektai, kviesiantys prisidėti prie žiedinės ekonomikos kūrimo ir edukuosiantys esamus ir būsimus kARTu klientus apie mados pėdsakus ekologiniame kontekste. Su džiaugsmu pristatome naują kARTu paslaugą – 5-erių arba 10-imties metų gaminių garantiją! Šis sertifikatas užtikrins nenutrūkstamą jūsų odinės rankinės, kuprinės ar piniginės priežiūrą. Jį galės papildomai įsigyti kiekvienas mūsų klientas pirkdamas „kARTu” gaminius tiek studijose, tiek elektroninėje erdvėje. kARTu meistrai rūpestingai sutvirtins kuprinės siūles, jei jos atlaisvės nuo kasdien ant pečių nešamo gyvenimo turto; pakeis mylimiausios rankinės užtrauktuką, jei šis neatlaikė audringo vakarėlio šokių; ar pagelbėsime, pametus metalinės furnitūros detalę. Gaminio garantija – tai išskirtinis dėmesys žmonėms, pasitikintiems mūsų kūryba, ir rūpestingas paskatinimas aksesuarais džiaugtis ilgus metus.

Ateities planai ir nesibaigiančios tvarumo pamokos.

Sunku patikėti, bet kARTu rankinių studija Kaune jau labai greitai švęs savo dešimtąjį gimtadienį. Keitėsi spalvos, modeliai ir nuotaikos, tačiau visada šiltai palaikantis mūsų klientų ir gerbėjų ratas – augo ir plėtėsi drauge su mumis.

Negalėtume suskaičiuoti, kiek kARTu gaminių gyvena jūsų spintose ir leidžiasi su jumis į kasdienius nuotykius! Puikiai pažįstame jausmą, kai ištikimai per gyvenimą lydėjusi mylimiausia rankinė puikiai atlaikytų dar ne kelias keliones ir šėliones, tačiau jos išvaizda – jau nebedžiugina taip, kaip anksčiau.

Nekantraujame pasidalinti išskirtine ateities vizija – tai perdirbtų rankinių kolekcija. Jau labai greitai kviesime jus be jokios sąžinės graužaties atnešti nebedžiuginančius ir nebedėvimus, galbūt istorinius kARTu gaminius mums. Jūs gausite nuolaidą naujam stilingam džiaugsmui, o mes perdirbsime senus gaminius į išskirtinę kolekciją.

Šis projektas sukurs uždarą žiedinę kARTu ekosistemą:

Perkate naują kARTu gaminį – Puošiatės juo ir leidžiatės į netikėčiausias gyvenimo keliones – Atsibodusį ar nebedžiuginantį kARTu aksesuarą grąžinate atgal į studiją – Gaunate nuolaidą naujam gaminiui – Senoji jūsų rankinė naujai atgija perdirbtų rankinių kolekcijoje – Naująjį kARTu gaminį perka kitas stilingas klientas…

Norime jūsų kasdienį džiaugsmą ir mūsų ilgametį įdirbį apjungti į tvarų ir sąmoningą, lėtos mados ratą. Ar prisijungsite prie mūsų?

Pastarasis laikmetis aiškiai parodė – pasaulis nestovi vietoje. Griūva seni įsitikinimai, keičiasi žmonių gyvenimo ir vartojimo įpročiai. Tad ir tvarumo taisyklės, tiek kasdieniuose įpročiuose, tiek pasaulinėje madoje – nėra pastovios. Nuolat ieškome naujų būdų džiuginti kokybiškos mados mylėtojus gaminiais, kurie nedaro žalos planetai, gyvūnams ir žmogui. Šiandien galime tik tvirtai laikytis pažado: puoselėti atsakingą vartojimą, švęsti tvarią kūrybą ir tęsti rūpestingą požiūrį į žmones, kurie prisidėjo prie organiško kARTu bendruomenės augimo.

Sekite naujienas ir tapkite tvarios bei stilingos bendruomenės dalimi: 

https://www.instagram.com/kartu_studio/

https://www.facebook.com/kartustudio/