Jūsų krepšelis

Kolekcija SPRING/SUMMER 18

Tarptautinė mados industrija nuolat kinta. Šiuo metu ji susiduria su ypač dideliu iššūkiu – mažinti planetos taršą. Ieškomi keliai ir būdai, kaip pakeisti pasaulio vartotojų įpročius. Pastaruosius metus vyraujanti tendencija šokiruoja: ypač didelė dalis apsiperkančiųjų greitosios mados parduotuvių tinkluose drabužius prieš juos išmesdami panešioja tik keletą kartų. Tai lemia žemos kainos ir savaitėmis besikeičiančios tendencijos, skatinančios įsigyti kažką naujo – vėl ir vėl. Tai tarsi užburtas ratas, į kurį, manau, esame patekę tiek patys mes, tiek jūs. Tačiau didžiausi žaidėjai mados arenoje šios problemos neignoruoja. Nors ir mažais žingsneliais, visi po truputį žengiame į naują etapą. Tai ypatingai geras laikas nedideliems prekės ženklams išliekantiems ištikimais autentiškai meistrystei, siūlantiems šiuolaikines idėjas ir skiriantiems ypatingą dėmesį kokybei bei ilgaamžiškumui. Visos budrios akys kryps į konceptualiąją madą. Džiaugiamės, kad pokyčius industrijoje jaučiame ir mes. Per paskutiniuosius mėnesius kARTu gavo keletą kvietimų pristatyti savo kūrybą Europoje. Lankėmės vienoje didžiausių mados mugių Varšuvoje, dalyvavome Tarptautinėje Amsterdamo mados savaitėje. Įspūdžių per daug, kad jais nepasidalinti.

Olandijoje savo kūrybą pristatėme ne vieni. Vykome kartu su išskirtinių cemento papuošalų prekės ženklo „CELSIUS273“ kūrėja Gerda Liudvinavičiūte. Amsterdamo mados savaitės renginių ciklo organizatoriai tarptautinėje parodoje atstovauti Lietuvą pasirinko būtent „kARTu“ ir „CELSIUS273“, taigi tiek mums tiek Gerdai ši kelionė buvo netikėtas, malonus siurprizas. Ypač, kai su „CELSIUS273“ nuolat palaikėme ypač draugiškus ryšius. Šiuo metu tokiame konkurencingame mados versle mes, atvirkščiai, griebiamės draugystės. Bendradarbiaujame daugelyje projektų, dalinamės idėjomis, kontaktais, kuriame bendrus planus ir kartu siekiame tikslų – taip iššūkius priimti drąsiau. Pažinti Amsterdamo ir atstovauti lietuvišką dizainą taip pat vykome drauge.

Amsterdamą galima vadinti skandinavų Venecija. Kanalai, maži tilteliai ir išskirtinė architektūra sužavės pirmą, antrą ar dešimtą kartą čia atvykus. Tai ypač šiuolaikiškas miestas buriantis daug jaunų, talentingų ir stilingų profesionalų ne tik iš Olandijos, bet ir iš kitų Europos šalių. Amsterdamas tarsi išlaikęs savitą santūrumą – modernus ir nuolat šurmuliuojantis, tačiau tuo pačiu toks ramus, nuo jo pabėgti nesinori. Čia mus ypač sužavėjo daugybė konceptualios mados parduotuvėlių, buriančių išskirtinius Europos dizainerių darbus. Džiugu, kad mes taip pat nelikome nepastebėti, pavyko užmegzti ryšius bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. Skandinavai vertina unikalumą ir kokybę. Stilius čia taip pat neaplenkia skandinaviško minimalizmo taisyklių. Nors mados savaitės lankytojų deriniai, žinoma, išsiskiria moderniais sprendimais, ryškiomis spalvomis ir drąsiais pasirinkimais, praeivių stiliuje dominuoja juoda ir balta, žemiškos spalvos, švarūs kirpimai ir minimalūs aksesuarai. Neveltui sakoma – kas paprasta, tas genialu.

Kita kryptis šįkart buvo artimesnė – mus pasitiko saulėta Varšuva. kARTu teko galimybė sudalyvauti vienoje didžiausių Baltijos šalyse mados mugių „Mustache Yard Sale”. Renginys vyko didinguose, Varšuvos simboliu tituluojamuose Kultūros ir Mokslo rūmuose ir tai renginiui išties suteikė ypatingą atmosferą. Savo kūrybą čia pristatė daugybė dizainerių iš Baltijos ir netgi tolimesnių Europos šalių. Drabužiai, batai, papuošalai, išskirtinės interjero detalės ir dar gausybė viso kito – sunku būtų išvardinti. Tai buvo puiki proga pasiruošti stilingam vasaros sezonui, mugę aplankė gausybė modernų dizainą palaikančių žmonių. Buvo malonu susitikti kolegų iš Lietuvos o taip pat susipažinti su dizaineriais iš kitų šalių, pasikalbėti apie skirtingas patirtis, pasiekimus, pasidalinti kontaktais. Malonių siurprizų sulaukėme ir iš užsienio klientų, kurie, pasirodo, jau kurį laiką seka mūsų kūrybą!

Varšuva tai ypač gražus, elegantiškas Lenkijos miestas. Nuvykę pirmą kartą nustemba, o jau apsilankę visada nori sugrįžti. Apžiūrėjus architektūros paminklus ir nedidelį jaukų senamiestį čia galima rasti ir kitų unikalių vietų – aplankyti Neono muziejų, ypatingą sodą esantį ant Varšuvos universiteto stogo (taip, stogo!), paragauti vieną iš geriausio sostinėje baro “Regina” kokteilių (interjeras taip pat toli gražu nenuvils) ir skaniai papusryčiauti vienoje iš pusryčių kavinių, kaip tai šeštadienio rytais daro vietiniai. Meno, mados bei interjero entuziastus čia ypač sužavės dizainerių butikai, parfumerijos parduotuvės bei knygynai.

Kiekvienąsyk nuvykus į Varšuvą šis miestas atrodo vis kitaip, o gal tai mes matome jį kitomis akimis. Apsistojome naujamiestyje, rajone, kuriame mus supo dangoraižiai, verslo centrai, prabangūs viešbučiai. Taigi šįkar praleidę savaitgalį išvykome su įspūdžiu, koks tai energijos ir nuolatinio šurmulio kupinas miestas. Toks didingas, modernus, retai kada nurimstantis ir pilnas besišypsančių žmonių. Sėmėme įspūdžius pilnomis rankomis ir prižadėjome – dar tikrai sugrįšime atgal.

 

kARTu pradeda naują etapą – esame labai laimingi turėdami galimybę įsitvirtinti platesnėje Europos rinkoje. Kelionės, naujų kultūrų pažinimas visada buvo tas ypatingas varikliukas kuris vis veda mus pirmyn, neleidžia sustoti, padeda nedrąsioms idėjoms skleistis, įgauti būvį. Džiaugiamės, kad jos ne tik įkvepia, bet ir atveria mums kelius apie kuriuos anksčiau net nedrįsome svajoti. Taip, keliauti ir drąsiai svajoti – patarimas jūsų ir mūsų vasarai. O ateinantis ruduo – puikus laikas svajones pildyti.