Puikiai atpažįstamas Lietuvoje „kARTu“ odinių rankinių ženklas nepasiduoda niūrioms karantino nuotaikoms ir imasi naujo, gaivaus projekto “kARTu stiliaus prieskoniai”.
Tai nauja kūrybos ir stiliaus skiltis, kurioje prekės ženklo kūrybos vadovė Ingrida Jasinskė, bendradarbiaudama su įvairaus braižo Lietuvos stilistais, realizuoja pačias unikaliausias stilistų vizijas, o jos atsispindi… rankinių modeliuose!
Kolaboracijų tikslas – susipažinti su stilistais iš arčiau ir aptarti svarbiausias tendencijas, pasisemti stilingų patarimų, kaip išsiskirti ar susikurti savitą stilių. Stilistai įsitraukia į kūrybos procesą, susipažįsta su Lietuvoje gimstančių odinių rankinių subtilybėmis ir turi progą stoti į kitą barikadų pusę.
Viena jų, nėrusių į naujus kūrybinius vandenis, – Viltė Kinderevičiūtė, socialinėje terpėje dar žinoma kaip Vunderkinde (@vunderkinde). Mergina kelis pastaruosius metus ne tik bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos RnB atlikėjais, žinomais nuomonės formuotojais, grupėmis, stilizuoja įvaizdžius įvairiems vaizdo klipams, muzikos, šalies masto renginiams, tačiau ir pati Instagram platformoje dalijasi asmeninio stiliaus subtilybėmis, vintažiniais atradimais ir unikaliais įvairių prekės ženklų produktais.
Ji nebijo viena dieną apsirengti suknelę ir apsiauti aukštakulnius, o kitą – eksperimentuoti ryškiais akcentais, laisvesnio stiliaus rūbais, sportbačiais, pasitelkti nevaržančius siluetus, lydimus patogumo.
Viltė nebijo laužyti ir nusistovėjusių taisyklių, būtent tos minties vedama nusprendė parodyti, kaip galima nešioti ne vieną, bet kelias rankines ir vis vien pasiekti vientisą harmoniją. Jos sukurtas derinys puikiai dera prie užimtos stilisto dienotvarkės ir greito gyvenimo būdo. Stilistė mielai dalijasi asmeninėmis įžvalgomis apie madą, stilių ir sukurtą funkcionalų, bet unikalų rankinių derinį.
Trumpai papasakok, kaip prasidėjo tavo kelias susijęs su žmonių, fotosesijų stilizavimu?
Mano karjera prasidėjo tada, kai grįžusi iš Jungtinės Karalystės nusprendžiau mokytis piešti, įstojau į mados specialybę. Pirmą fotosesiją stilizavau visiškai netikėtai, tiesiog pamačiau fotografės Elenos Krukonytės paskelbtą įrašą, ji ieškojo stilisto fotosesijai. Parašiau jai, jog aš ne stilistė, bet norėčiau padirbėt. Net nežinau, kodėl ji davė galimybę dirbti žmogui, kuris turi 0 patirties, bet už tai jai esu labai dėkinga. Fotosesijoje rengiau atlikėją Keanu Blunt (Džiugą Marčėną), su kuriuo dirbame iki šiol!
Kas svarbu kuriant asmeninį stilių, ar yra kažkokios taisyklės, kurios padėtų nesuklysti ir atrodyti stilingai?
Manau, jog kuriant asmeninį įvaizdį svarbu įkvėpimo pirmiausia semtis iš savo aplinkos, savo gyvenimo, o tada žiūrėti į įkvėpiančius žmones, ar įrašus Pinterest’e. Aklai nekopijuoti. Mano nuomone, apie žmogų labai daug gali pasakyti jo mėgstama muzika ir tai gali būti geras atspirties taškas formuojant asmeninį stilių. Siūlau per daug nesivaikyti trendų, žiūrėti tai, kas tinka ir patinka, taip pat, labai svarbu atsižvelgti į savo figūros tipą. Nebijoti eksperimentuoti ir maišyti stilių!
Stilius ir mada, du terminai, kurie labai skirtingi, tačiau kaip, tavo manymu, jie balansuoja tarpusavy?
Turint asmeninį stilių, žinant, kas tau tinka ir patinka, į bendrą įvaizdį įmaišyti kažkokių, tuo metu „trendy“, detalių ir yra balansas. Kai per daug nesivaikai madų, bet tuo pačiu ir neatsilieki. Man asmeniškai, visada labai įdomu sekti sezono trendus ir juos adaptuoti sau, nepametant savo braižo!
Vienas įvaizdis ir vienas aksesuaras, su kuriuo visada būtum pasirengusi užkariauti pasaulį?
Kostiumas – švarkas ir klasikinės kelnės, avalynė – kedai! O aksesuaras neabejotinai būtų akiniai nuo saulės.
Kokie aksesuarai yra kertiniai tavo stiliuje?
Juvelyriniai dirbiniai – žiedai, kaklo papuošalai, auskarai. Jei iš namų išeinu be savo juvelyrikos, jaučiuosi, lyg palikau namuose kažką labai svarbaus. Taip pat dievinu akinius nuo saulės!
Manau, jog geriau turėti mažiau aksesuarų, bet kokybiškų, minimalių ir lengvai derinamų.
Kokių drabužių ar aksesuarų jokiais būdais nedėvėtum ir jų nerastume tavo spintoje?
Net neįvardinčiau konkretaus drabužio ar aksesuaro, kurio kažkaip negalėčiau sau pritaikyti. Bet tikrai nenešiočiau klastočių! Ir skatinu kitų to nedaryti. Manau, jog mūsų šalyje labai trūksta supratimo šiuo aspektu.
Kas šiuo metu yra vadinamieji „antitrendai“?
Aptempti/plėšyti džinsai , beformiai švarkai, “biker” kepurės.. Galima vardinti ir vardinti! Bet viskas sukasi ratu.. Kažkada grįš.
Kas yra nesuderinama bei niekada nepatartum vilkėti drauge?
Jaunimo tarpe labai populiaru žiemą prie kedų nešioti trumpas kojines. Tokiu atveju dalis kojos yra atvira ir šąla! Didžiausias nesuderinamumas mano akimis yra drabužių nešiojimas ne pagal sezoną. O visą kitą galima sustilizuoti.
Kokį vaidmenį atlieka rankinė bendrame tavo įvaizdyje?
Labai mėgstu rankines ir stengiuosi jas pirkti kuo įvairesnes. Mėgstu ryškių spalvų rankines, kurios tampa puikiu įvaizdžio akcentu. Rankinė man ne tik priemonė patogiau nešioti daiktus, bet ir labai svarbi įvaizdžio detalė!
Kokios apskritai yra šiandieninės rankinių ir kuprinių tendencijos?
Rankinės “be rankenų”/ per petį. Taip pat – rankinės, kurios atrodo kaip žvejo tinklai. Po praeito sezono dar niekur nedingo ir mini rankinės, kurios dažniausiai būna nepraktiškos ir labiau nešiojamos lyg aksesuarai. Ryškios spalvos, plunksnos, masyvios grandinės – šių metų trendai.
Papasakok apie savo sukurtą rankinių „setą“! Kas įkvėpė pasirinkti būtent tokius modelius?
Pasirinkti tokius rankinių modelius įkvepė tai, jog jau daug metų kombinuojuos būtent tokius setus. Nors visad su savim nešiojuos daug daiktų, labai nemėgstu didelių rankinių. Mieliau nešiojuos tote bag kompiuteriui, pakrovėjams, užrašinėms ir mini bag piniginei, raktams ir etc. Nereikalingus daiktus nusimetu automobilyje ir nereikia visą dieną nešiotis didelių svorių. Kiekvienas stilistas gali patvirtinti, jog įtemptomis dienomis, kai ruošiesi fotosesijoms, filmavimams, su savimi reikia nešiotis daug maišų, drabužių, todėl kiekvienas papildomas svoris labai trukdo!
Kaip pasirinkti sau tinkamą rankinę? Kokia ji turi būti kasdienai – mažesnė ar tokia, kurioje tilptų visas gyvenimas?
Labai individualu. Manau, jog būtent pagal tai, kiek tau reikia nešiotis daiktų ir reikia spresti, kokią rankinę įsigyti. Atkreipti dėmesį į tai, kokių spalvų drabužius nešiojate, kokias kitas rankines turite savo spintoje, ar rankinė turi susilieti su įvaizdžiu, ar kaip tik norite jos kaip akcento. Jei dažniausiai rengiatės tamsiai ir įsigysit ryškios, į akį krentančios spalvos rankinę – ji bus puikus akcentas. Tik iš savo patirties galiu teigti, jog ryškių spalvų rankinės nusibosta daug greičiau.. Taip pat svarbu tiksliai nuspresti kiek pinigų galit skirti šiam pirkiniui ir pagal tai ieškoti sau tinkamiausio varianto. Mano nuomone, geriau turėti vieną, ilgai tarnaujančią, kokybišką rankinę, negu kalnus “fast fashion” brandų rankinukų.
Sėkmingas apsipirkimas, kas tai? Kaip taupyti pinigus ir neišvaistyti jų nereikalingiems pirkiniams?
Sėkmingas apsipirkimas – kai nusiperki tik tai, ką nešiosi. Kvailiausi pirkiniai į namus atkeliauja išpardavimų metu, todėl siūlau, prieš perkant kažką naujo, apsižiūrėti jau turimus drabužius, apgalvoti derinius ir susiplanuoti pirkinius. Aš mėgstu iš karto nepirkti drabužių (jei tai ne iš dėvėtų parduotuvių) ir apmąsčius, ar tikrai reikia to daikto, grįžti po kelių dienų. Kiek nereikalingų pirkinių išvengiau šiuo stebuklingu būdu..
Kas kiek laiko spintą turėtų papildyti nauji pirkiniai, o morališkai pasenę – iškeliauti į naujus namus?
Jokių taisyklių nėra – priklauso nuo žmogaus poreikių ir finansų. Aš mėgstu kiekvieną sezoną bent minimaliai atnaujinti garderobą. Jei per metus neradai progos užsidėti drabužio – greičiausiai tau jis nereikalingas. Džiugu, kad šiais laikais yra tiek daug puikių platformų pardavinėti dėvėtus drabužius ir tau nereikalingas pirkinys gali prisikelti antram gyvenimui.
Kokie Lietuvos ir užsienio stilistai tave įkvėpia ir, tavo manymu, yra profesionaliausi šios srities atstovai?
Mano mėgstamiausia interneto persona/stilistė – Veneda Budny. Ji jau kuris laikas dirba su Kanye West x Yeezy, neseniai pradėjo dirbti ir su Kim Kardashian. Taip mėgstu ją dėl to, jog ji nesivaiko trendų, turi savo braižą ir puikiai derina skirtingus stilius. Kartais atrodo, jog ji sugeba suderinti tai, kas nesuderinama! Taip pat esu stilisto Matthew Henson gerbėja, jo naujausias projektas – The Weekend SUPERBOWL pasirodymas. Jis sukūrė visus ikoniškiausius atlikėjo ASAP Rocky įvaizdžius. Trečioje favoritų vietoje būtų stilistė Lota Volkova!