Jūsų krepšelis

„kARTu” iš arčiau – dizainerė Ingrida Jasinskė apie savo kūrybos rankines, įkvėpimą ir kasdienybę

Unikalaus dizaino rankinių kūrėja Ingrida Jasinskė pasakoja apie idėjos ir prekės ženklo gimimą, kūrybinį procesą ir įkvepiančią kasdienybę vis vedančią dar vienu mažu žingsneliu pirmyn.

 

Pradėkime nuo to, kas tikrai daugeliui labai smalsu: kokia prekės ženklo pavadinimo kilmė?

Gaudydama idėjas prekės ženklo koncepcijai ir pavadinimui nusprendžiau, kad mano kurtos odinės rankinės bus vadinamos įvairiausių prieskonių vardais. Pamaniau – tai gan nėtikėta, žaisminga ir unikalu. Tuo pačiu labai norėjau sukurti artumą tarp savo kūrybos ir kliento. Pavadinimas „kARTu” tam puikiai tiko. Iš tiesų jame slypi net kelios reikšmės. Pirmiausia tai ragaujant tam tikrus skonius (šiuo atveju prieskonius) mums yra kartu. O tai yra labai gurmaniškas skonis. Tai pat tai ir buvimas drauge, esant kartu. Tik po kurio laiko netikėtai atradau ir dar vieną labai tinkančią reikšmę: pavadinime slepiasi anglų kalbos žodis ART – menas.

 

Prisimenant pačią pradžią – kas įkvėpė kurti?
Rankinės idėja mane lydėjo visą gyvenimą ir būtent šis aksesuaras man pačiai labai svarbus. Ilgai reikėjo laukti, kol ryžausi ir pagaliau išdrįsau sukurti pirmuosius modelius. Kartais ir dabar sunku patikėti, kad kARTu rankinės išties tapo realybe ir gyvuoja iki šiol.

 

 

Kuo išskirtinis „kARTu” kūrybinis ir gamybos procesas, naudojamos medžiagos?
Turbūt labiausiai didžiuojamės tuo, kad visas rankines siuvame patys, neužsakinėjame jų fabrikuose ar siuvyklose, visos kARTu rankinės gimsta mano manufaktūroje Kauno centre. Naudojame natūralią aukščiausios kokybės itališką odą. Kadangi siekiame ne tik kurti modernų dizainą, bet ir būti socialiai atsakingi, savo kolekcijose žaliavas stengiamės sunaudoti maksimaliai.

 

 

Pati pirmoji sukurta rankinė ir jos likimas.

Pačią pirmąją rankinę, kurią sukūriau, klientės užsisako iki šiol! Tai labai paprastas „tote bag“ modelis, kurį pavadinau „Kavos pupelė“. Ji lengvai derinama ir nepretenzinga. Tarsi kasdienis ritualas lydinti moterį kasdien, nes puikiai tinka prie labai įvairios aprangos.

 

Mėgstamiausias ne Jūsų kurtas dizaino objektas?
Urbanistinė megapolių architektūra.

 

 

Autoritetas.
Greičiausiai tokio išskirti negaliu.

 

Pagrindinis darbo įrankis?
Tokius paminėčiau tris, tai kompiuteris, automobilis ir užrašų knygelė – ten visos mintys ir eskizai.

 

Geriausias kūrybinio proceso garsinis fonas.

Braziliška muzika, dievinu portugalų kalbos skambėjimą ir ritmus. Tikiu, kad kūryboje mano spalvotos emocijos irgi lengvai pastebimos.

 


Kaip prasideda dizainerio darbo diena?
Ankstyvą rytą pirmiausia pasivaikščiojame su šuniuku Bamboo, grįžusi paskubomis išgeriu puodelį karštos kavos, peržvelgiu dienos darbos ir skubu į studiją Kauno centre.

 

Pagrindinė žinutė, kurią siekiate perteikti savo kūryba.
Skirtingi prieskonių pavadinimai rankinėms suteikti ne atsitiktinai. Skoniai atspindi jų charakterį. Kiekviena rankinė – išskirtinio skonio, turinti savo istoriją ir identitetą. Skirtingos rankinės skirtos skirtingoms klientėms, kiekviena iš jų ypatinga. Rankines kuriu miesto ritmą ir stilių propaguojančioms asmenybėms, kurios mėgsta jį „skaninti”, nebijo išsiskirti iš minios ir vertina kokybę. Manau, kad „kARTu” rankinė moterims tam tikra prasme padeda atrasti save, savo išskirtinį stilių.