Jūsų krepšelis

kARTu rankinių ekspozicija Paryžiuje. Įspūdžiai iš tarptautinės dizaino savaitės

Rugsėjis Paryžiuje dedikuojamas dizainui, madai ir kultūrai. Šurmuliuoja viena didžiausių interjero parodų pasaulyje „Maison & Objet”, prasideda gausybė Paryžiaus mados ir dizaino savaitėms skirtų renginių ir pasirodymų. Čia šiais metais galėjote išvysti ir lietuviškam dizainui dedikuotą ekspoziciją – „kARTu” kūryba pristatyta jaunųjų dizainerių parodoje „Le Off!”.

 

Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with nc preset

Europoje baltiškojo dizaino tradicijos garsėja savo autentika ir išskirtine estetika. Lietuvos mados ir dizaino atstovai šiuolaikines tendencijas moderniai pritaiko nepalikę nuošalyje kultūrinio išskirtinumo, kuriuo išties galime didžiuotis. Kad lietuvių kurtam dizainui būtų suteiktas pelnytas dėmesys Europoje ir pasaulyje rūpinasi Lietuvos Dizaino Forumas, kuris naująjį rudens sezoną pradėjo dar viena džiugia žinia. Kultūros sostinėje Paryžiuje pristatyta stipriausius lietuviško dizaino vardus subūrusi ekspozicija „Design Lituanie 2018”, kurioje galimybę sudalyvauti turėjome ir mes.

 

Paryžiaus centre esančiame laisvalaiko centre „Ground Paris” atidarytoje ekspozicijoje pristatyti trys „kARTu” rankinių modeliai. Visai mūsų komandai šis įvertinimas išties ypatingas. Tai privertė prisiminti kaip pirmąjį, visai paprastą rankinės modelį „kARTu” kūrybos direktorė sukūrusi su mintimi, kad ją nešios tik pati ir dovanos kelioms savo draugėms. Prabėgus keturiems metams džiaugiamės išaugusia komanda, dviženkliu rankinių modeliu skaičiumi ir dizaino sprendimais kurie patraukė dėmėsį Europoje.

 

Kokius objektus eksponuoti Paryžiuje turėjome galimybę nuspręsti patys, tačiau buvo nurodyta šiais metais parodoje vyrausianti tema – gamta ir miestas, erdvių sintezė. Natūralios, gamtoje atpažįstamos spalvos bei formos pinasi su architektūrinėmis inspiracijomis bei greitu miestų gyvenimo ritmu. Ši kūrybinė tema mums ypač artima, supanti aplinka nuolat buvo pagrindinis „kARTu” įkvėpimas ir gairė kuriant rankinių formas ir jų pritaikymą.

 

Į parodą iškeliavo trys skirtingos rankinės – unikalaus silueto kuprinė „Amalas”, juosmens rankinė „Medetka” ir trijų dalių rankinė „Mini Muskatų trio”. Besirinkdami į Paryžių keliausiančius modelius atsižvelgėme į savitumą ir vyraujančias pasaulines mados tendencijas. Siekėme, kad pasirinktos rankinės būtų unikalaus, net kiek netikėto silueto, ne kasdien matomos parduotuvių vitrinose. Modelio „Amalas” kuprinė tai atitinka labai tiksliai. Juosmens rankinė šio sezono must-have todėl jos taip pat nusprendėme nepalikti nuošalyje. Tokią visos kelionės metu Paryžiuje nešiojo ir pati Ingrida – tai ne tik stilingas, bet ir ypač praktiškas aksesuaras. O trečioji rankinė susideda net iš trijų dalių ir turi begalę nešiojimo galimybių. Čia į tradicinę rankinės formą išties išdrįsome pažiūrėti per kiek kitokią prizmę.

 

Processed with VSCO with hb1 preset

 

Katik grįžusi iš Prancūzijos „kARTu” komanda vis dar gyvena kelionės įspūdžiais. Atstovauti Lietuvišką dizainą tokio lygio parodoje yra ypatingas jausmas. Kasdien vardan to dirbame, o tokie pasiekimai tai tik dar stipresnis postūmis judėti pirmyn – nesiruošiame sustoti ir nekantraujame pristatyti naująją rankinių kolekciją. Lietuviškas dizainas tikrai išskirtinis ir įdomus Europai, turime savimi pasitikėti ir būti atviri galimybėms – linkime to visiems kuriantiems!

 

Nuotraukos:
Jorigė Kuzmaitė  „Lietuvos Dizaino Forumas“
Ingrida Jasinskė asmeninis albumas