Jūsų krepšelis

Naujoje kARTu aksesuarų kolekcijoje „Virsmas“ – gilesnės tvarios mados paieškos ir lėto augimo džiaugsmas

 kARTu studija pristato rankinių kolekciją „Virsmas“ bei kviečia mėgautis lėtu progresu, mokytis cikliškumo iš gamtos. Kolekcija semiasi įkvėpimo iš augalo gyvavimo ciklo, atspindėdama jo formų transformacijas. Gyvybinė gamtos energija verda gilesniuose sluoksniuose, nematomuose procesuose: sėklos brandinime, daigo auginime, pumpuro krovime. Įsisiūbavus vasarai džiaugiamės jos dovanojamomis spalvomis ir romantiško žydėjimo svaigumu, tačiau žiedas – tik nedidelė augalo gyvenimo dalis, įspūdinga pabaiga, vis akimirką trunkantis pasitenkinimas. Ar pastebite panašumą su trumpalaikio grožio besivaikančiu žmogumi?

Naujojoje kolekcijoje išvysime visą augalo kelionę nuo sėjos iki brandos: kARTu lentynas papildys rankinė Grūdas, kuprinė Pumpuras ir mini rankinė Žiedas. Trys unikalūs modeliai atspindi augalo transformaciją ir lygina ją su žmogaus tobulybės siekimu. „Virsmas“ sukurtas tam, jog primintų – negalime iš  savęs reikalauti žydėti visus metus.

Iki šiol kiekvienas kARTu skonių virtuvės modelis turėjo išskirtinį augalo vardą: nuo lietuviško daržo vaistažolių iki gurmaniškų rytietiškų prieskonių.

„Leidžiame sau organiškai keistis“, sako kARTu prekės ženklo kūrybos vadovė Ingrida Jasinskė ir pasakoja, jog šioje kolekcijoje tarsi apžvelgia prekės ženklo dešimties metų progresą, apmąsto nuveiktus darbus ir atsispiria naujam etapui.

                                           

Gamtos ciklai – nuolat atsinaujinantys, save papildantys, savalaikiai transformacijos procesai. „Gaila, jog mados pasaulyje dažnai stebimas atvirkščias procesas“ sako, mados namų vadovė. „Greitai besikeičiančios tendencijos skatina vartotojus pirkti vis daugiau, o apie išmetamus pirkinius dažnai tarsi pamirštame“. Pasak jos, kolekcija siekia atkartoti ekosistemos procesus, kuriuose viskas tarpusavyje susiję: „Gamtoje viskas sukasi ratu, pasipildo tik tada, kai reikia, keičiasi tik taip, kaip naudinga pačioms rūšims. Naujoje kūryboje norisi įkūnyti būtent tokį funkcionalumą“, sako I.Jasinkė.

Pasak kūrėjų, kolekcija cikliškumo idėją įkūnija tiek modelių pavadinimais, tiek pasirinktomis medžiagomis.  Kuriant žiedinio dizaino kolekciją, reikėjo atsižvelgti ne tik estetiką: tvarumas apima ir aplinkosauginę, socialinę, ekonominę atsakomybę. Rankų darbo aksesuarai sukurti dalyvaujant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamame projekte „Dizaino sparnai“. Jo metu kARTu studijos komanda dirbo su produkto dizainere   Viktorija Stundyte ir jos mentore, mados dizainere, kostiumų dailininke Jolanta Rimkute. Ieškant sprendimų gamtai nekensmingiems modeliams sukurti, buvo svarstomos įvairios augalinės odos alternatyvos. Vis dėlto, tokios  medžiagos tvarumo kriterijų neišlaikė tolimesniuose produkto grandinės etapuose: kompostavimas užtruktų per ilgai, o dėl plastiko jungiamosiose medžiagose veganiška oda negalėtų būti deginama, teigia kARTu studijos komanda.

                                     

Naujoms rankinėms pasiūti naudoti natūralios itališkos odos likučiai iš didelių gamybos įmonių, tad kolekcija – itin limituoto leidimo. Aksesuarų kolekcijos „Virsmas“ spalvų paletei pasirinkti natūralūs tonai: tamsios žemės, grunto, laukinių smilgų, šilto smėlio atspalviai. Bene didžiausias gyvūninės kilmės odos privalumų, pasak projekto dizainerės V.Stundytės – tai, kad ji gali būti taisoma, atnaujinama ir perdirbama, taip pratęsiant rankinės ar kuprinės tarnavimo laiką. „Tvarumas turi tapti ir vartotojų mąstymo pokyčiu“, kalbant apie šiandieninius mados iššūkius primena I.Jasinskė.

                                                 

kARTu asortimentas pasipildė ir dar viena naujiena – smulkiosios galanterijos rinkiniu „chatelaine”,  įkvėptu funkcionalių XIX a. namų šeimininkių aksesuarų. Rinkinį sudaro šių dienų reikalingiausiems nešiojamiems daiktams skirti elementai: raktinė, kortelių dėklas ir monetinė, dekoratyvus odinis kutas.

           

Kolekcija „Virsmas“ pilna natūralumo jėgos ir pozityvaus simbolizmo. Aptakių linijų, ankštinių augalų formos  įkvėpta rankinė Grūdas simbolizuoja pradinį tašką, slaptą troškimą ir pastangą būsimiems pokyčiams. Talpi kuprinė Pumpuras, savyje nešantis potencialą ir kūrybinį polėkį, stiliaus kūrėjams suteiks energijos naujų idėjų brandinimui. Mini rankinė Žiedas įkūnija trumpiausią, bet daug džiaugsmo suteikiantį gėlės augimo etapą, ji sukurta skleisti grožį ir aromatą, bei žavėti savo trumpalaikiu  trapumu.