Jūsų krepšelis

Projektas „Supa Asmenybės“ : pokalbis su stiliste Irina Sine

„Supa Asmenybės“ –  tai trumpi, artimi, intelektualūs pokalbiai su stipriomis, įkvepiančiomis asmenybėmis supančiomis kiekvieną iš mūsų kasdien. Kas mėnesį susipažinsime su išskirtiniais pašnekovais, kalbėsime apie gyvenimo būdą, karjerą, vidinės ramybės balansą, autoritetus ir stiliaus pasirinkimus. Šiuo projektu siekiame ypatingus, o tuo pačiu ir mums artimus žmones parodyti tokiu kampu, kokiu jie galbūt patys savęs niekada nemato. Juk kiekvienas ir kiekviena iš mūsų esame tas ypatingas kasdienybės herojus – skubantis, siekiantis ir kuriantis. Tereikia tai pastebėti.

 

Irina Sinė – viena žinomiausių šalies stilisčių, sekamiausių mados pasaulio asmenybių Lietuvoje. Daugelis moterų modernaus, išskirtinio stiliaus gudrybių semiasi būtent iš Irinos Instagram paskyros, kuri diena po dienos pildosi unikaliais, į tendencingiausiųjų sąrašą patenkančiais asmeniniais įvaizdžiais. Irina ypač taikliai derina gatvės ir aukštąją madą, puikiai žino, į ką investuoti verta, o kas tėra sezoninis mados klyksmas. Bekalbėdama apie savo karjeros kelią Irina mini, kad vadovaujasi nuojauta ir niekada nepamina savo vertybių. Irina energinga, nuolat nenustygstanti vietoje. Nors jos darbotvarkė įtempta ir nuolat užpildyta, apie ramų poilsį Irina nesvajoja, savaitgaliai jai prailgsta, sekmadieniai tampa per ramūs. Nors Irina ypač myli savo darbą, užimtas dienas ir visada laukia pirmadienių, šeima jai – svarbiausia gyvenime. O paklausta, su kuo iš viso pasaulio labiausiai norėtų  pavakarieniauti, Irina atsakė… ne, ne su garsiu pasaulyje dizaineriu ar žinoma mados industrijos asmenybe, o su savo vyru. Nuostabu prisiminti, kad didžiausi autoritetai ir įkvėpėjai visada yra čia, šalia mūsų, galime nuolat iš jų mokytis, jais džiaugtis ir juos puoselėti.

 

Irina, kaip apibūdintum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu pagrindinis mano darbas yra dirbti stiliste žurnale „L’Officiel Lithuania“ bei įvairiose mados ir reklaminėse fotosesijose tokiems prekės ženklams kaip „Ozas“, „Danija“ ir t.t. Taip pat konsultuoju įvairiais stiliaus klausimais, darau spintos analizę, turiu individualių klienčių kurioms padedu apsipirkti. Darbo pobūdis yra platus, bet tuo pačiu viskas ką darau yra vienaip ar kitaip susiję su mada, stiliumi.

Kokia buvo pati tavo darbo pradžia?

Pradžioje savanoriavau Jurgitos Jurkutės įkurtoje vizualinėje erdvėje „Trys seserys“. Ten rūpinausi parduotuvės apipavidalinimu, daiktų suderinamumu, vitrinos išdėstymu. Tuo pačiu metus laiko nemokamai konsultavau žmones vienoje konsultacijos agentūroje, kur tiesiog paprasčiausi žmonės kreipdavosi įvairiausiais stiliaus klausimais. Studijuojant tai man buvo ypač gera patirtis, na o vėliau prasidėjo ir visa kita. Po truputį atsirado vis daugiau užsakymų, dirbau su „Virtuvės mitų griovėjais“, kūriau reklamą „Charlie Pizza“ o galiausiai gavau darbą žurnale.

Nuo ko prasideda tavo rytas?

Dažniausiai nuo ledinio dušo, o jei turiu laiko tai būtinai jį pradedu mankšta, bent minimaliai, 10 – 15 minučių. Pusryčius darbo dienomis visada valgau mieste, vis skirtingose vietose, o savaitgalį pusryčiaujame kartu su šeima.

Kas motyvuoja keltis iš lovos?

Mane labai motyvuoja mano darbas ir aš ypač laukiu pirmadienių. O sekmadieniai man per ramūs, juose trūksta veiksmo, pailsėti man užtenka šeštadienio. Su šeima ir taip praleidžiu daug laiko, nes kiekvieną dieną nuo 17 valandos yra šventas šeimos laikas, kaip ir savaitgaliais visada kažką veikiame su šeima. Todėl laukiu kiekvieno pirmadienio ryto, nes žinau, kad galėsiu dėliotis naujos savaitės darbus.

Kokia mėgstamiausia tavo laisvalaikio veikla?

Mano laisvalaikis dabar tampa vis labiau susijęs su sportu. Ypač didelę jo dalį užima tenisas.

Kas padeda pabėgti nuo rutinos? O gal jos tavo gyvenime visai nėra?

Rutina kartais ateina tada, kai pritrūksta įkvėpimo. O išsikvėpiu tada, kai turiu labai daug užsakomų reklaminių fotosesijų ir čia neįdedu tiek daug kūrybinio darbo. Tada labai noriu keliauti, pabėgti į kažkokį Europos didmiestį. Man labai patinka stebėti, kaip rengiasi kiti žmonės, o, pavyzdžiui, Milane ar Paryžiuje tai galiu daryti laisvai, kartais užtenka tik praeiti pro parduotuvių vitrinas kurios atrodo tarsi muziejai.

Kaip supranti karjeros sąvoką?

Karjera man labai svarbi, bet pirmoje vietoje visada yra šeima. Visada stengiuosi pajusti tą balansą, kad šeima ar karjera neužgožtų viena kitos. Jei pradedu jausti, kad turiu per daug darbų ir skiriu šeimai per mažai laiko, jaučiuosi blogai. Tada įsijungia vidinis stabdis ir suprantu, kad reikia mažinti krūvį.

Kokios rankinės yra tavo palydovės kasdieniniame gyvenime?

Rankines keičiu kiekvieną dieną. Grįžus namo visus daiktus iškraustau, o rankinę gražiai įdedu į maišelį ir dežę. Rankines visada derinu prie savo aprangos. Kartais išeinu su dvejomis. Labiausiai mėgstu mažas rankines kuriose telpa tik keletas daiktų, man patinka, kad galiu jas visada turėti šalia, tačiau prireikus pasiimti daugiau daiktų kartu nešuosi ir didesnę rankinę. Galbūt Lietuvoje tai dar nėra populiaru, bet aš labai mėgstu nešiotis porą rankinių. O jeigu rankinės nesiderina, mažesnę įsidedu į didesnę. Labai mėgstu rankines, o ypač jei jos geros kokybės. Žinoma neinvestuoju į tokias, kurios bus populiarios tik vieną sezoną. Jeigu jaučiu, kad tokio tipo rankinės visgi labai noriu, nusiperku ją iš paprastos parduotuvės. O jei matau, kad tai rankinė, kuri alsuoja klasika – ją įsigiju kokybišką. Gera žinoti, kad šias rankines net galėsiu palikti savo vaikams, kadangi pati turiu rankinių, kurias man paliko močiutė ir mama.

Be kokios įvaizdžio detalės nesijauti savimi?

Manau kad aš neprisirišu prie tam tikro daikto, bet be rankinės išties negalėčiau palikti namų. Neesu ypatinga kitų aksesuarų mėgėja – man nebūtini nei auskarai, nei žiedai, nei grandinėlės, aš galiu būti ir be jų. Aišku, būna dienų, kai apsirengiu ir jaučiu, kad trūksta žiedo ar pakabuko. Tačiau taip pat neesu ištikima tik vienai rankinei. Taip pat švarkai o rudenį ypač paltai yra tos stiliaus detalės, kurioms jaučiu silpnybę, jos yra skiriamasis mano bruožas.

Ar turi moterį, kurią pavadintum savo įkvėpimo šaltiniu?

Galbūt nėra tokios, kuri būtų man visiškas idealas, bet turiu ne vieną, kuri suteikia įkvėpimo. Pirmuoju numeriu būtų mano mama, kuri man idealas vertybių puse, nuoširdumu, atsidavimu šeimai. Kita moteris būtų Ingrida Šimonytė. Ji man idealas savo stiprybe, bet ne iš politikos pusės, o tiesiog kaip asmenybė, turinti puikų humoro jausmą, aštrų pajutimą ką ir kada reikia pasakyti. O stiliaus, subalansuoto įvaizdžio idealas man yra keletas moterų. Verslininkė Lina Kučinskienė, kuri puoselėja išlaikytą stilių, modernią eleganciją. O savo charizma, žavesiu tai galėtų būti Agnė Jagelavičiūtė. Taigi iš kiekvienos po truputėlį pasiemu kažką sau.

Kaip įsitikini, kad esi teisingame kelyje?

Turiu stiprią nuojautą, kuria visada vadovaujuosi ir ji manęs dar neapvylė. Taip pat bandau pastebėti kažkokius ženklus, kurie žinoma gali būti atsitiktinumas, o gal ir ne. Aišku sprendžiu ir pagal tai, kaip jaučiuosi pati, ar jaučiuosi naudinga, ar sukuriu vertę, ar neprieštarauju savo pačios vertybėms.

Jeigu turėtum galimybę pavakarieniauti su bet kuriuo žmogumi pasaulyje, ką pasikviestum?

Galbūt tai nuskambės banaliai, bet tai galėtų būti mano vyras. Tai tas žmogus su kuriuo visada noriu bendrauti, su juo man visada įdomu, jis mane įkvepia, iš jo galiu pasimokyti. Dar nesutikau žmogaus, kuriuo žavėčiausi daugiau ir kuris būtų didesnis pavyzdys man negu jis.

Semkis stiliaus įkvėpimo iš Irinos: https://www.instagram.com/irina_cybina/
Nuotraukos: Ieva Rudžionytė
Rankinės: kARTu