Jūsų krepšelis

Projektas „Supa Asmenybės“ : pokalbis su sveiko gyvenimo būdo entuziaste Martyna Marmaite Motum

Supa Asmenybės“ –  tai trumpi, artimi, intelektualūs pokalbiai su stipriomis, įkvepiančiomis asmenybėmis supančiomis kiekvieną iš mūsų kasdien. Kas mėnesį susipažinsime su išskirtiniais pašnekovais, kalbėsime apie gyvenimo būdą, karjerą, vidinės ramybės balansą, autoritetus ir stiliaus pasirinkimus. Šiuo projektu siekiame ypatingus, o tuo pačiu ir mums artimus žmones parodyti tokiu kampu, kokiu jie galbūt patys savęs niekada nemato. Juk kiekvienas ir kiekviena iš mūsų esame tas ypatingas kasdienybės herojus – skubantis, siekiantis ir kuriantis. Tereikia tai pastebėti.

 

Ar ir vėl ryžtingai žadėjai sau pradėti mankštintis, bet sekantis rytas prasidėjo ne sportu, o stresu eilinį kartą pramiegojus? Taip tikrai nenutiktų, jei socialiniuose tinkluose sektum krepšinio aistruolę, sporto entuziastę ir būsimą asmeninę trenerę Martyną Marmaitę Motum. Nors, perskaičius šį įkvepiantį interviu taip tikrai nebeturėtų nutikti. Kviečiame susipažinti. Martyna – tikras energijos ir pozityvumo užtaisas. Nesvarbu metų laikas, oras ar dienos planai ji visada stengiasi rasti laiko mylimiausiai veiklai – sportui. Nuo mažų dienų įsimylėjusi krepšinį Martyna visada žinojo, kokiu gyvenimo keliu eis ir savo plano laikėsi tvirtai. O juk didelėms svajonėms lemta pildytis.

 

Martyna, papasakok kokia buvo tavo veiklos pradžia?

Viskas prasidėjo nuo didelės aistros krepšiniui. Būdama 12 metų pradėjau pati jį žaisti, rinkti krepšinio žurnalus, eiti į „Žalgirio” rungtynes. Stebėdama varžybas visada galvojau – mano darbas turi būti su tuo susijęs. Krepšinis ir buvimas rungtynėse man suteikdavo tiek daug laimės! Tačiau deja dėl asmeninių traumų ir kitų priežaščių aš pati krepšinio žaisti nebegalėjau. Tuomet supratau, kad noriu eiti mokytis, o mokytis norėjau visą kas susiję su sportu, pavyzdžiui, sporto psichologiją arba sporto verslą. Pasirinkau sporto verslą ir po 8 klasių mokytis išvykau į Daniją. Ten krepšinis nėra toks populiarus kaip Lietuvoje, bet aš vistiek ėjau link to. Mokykloje klasiokai dažnai klausinėdavo, kuo noriu būti ir aš visą laiką žinodavau, ko tiksliai noriu. Jie vis sakydavo, kad viskas pasikeis, baigusi mokyklą turėsiu kitų norų. Bet man jau 27-eri, o aš vis dar labai mėgstu krepšinį.

 


Bet juk tai tikra dovana – tokiame jauname amžiuje žinoti kuo nori būti. Kiti labai ilgą laiką svarsto, kokiu keliu nori eiti.

Tai galbūt išties tam tikra prasme yra dovana, tačiau aš žengiau taip tvirtai, kad žinojau tik vienintelį planą A ir tai tapo monotoniška. Tačiau šiuo momentu net galvoju, kad savo svajonių darbą gavau per anksti. Kiekvieną dieną pozityviai mąsčiau, viską įsivaizdavau. O tada viskas taip greitai susidėliojo, kad dabar pažvelgus atgal galvoju, ar aš tikrai tiek daug vardan to dirbau. Na, bet iš tiesų dirbau daug. Baigusi magistro studijas turėjau pasirinkti praktiką. Pašnekėjus su vienu žmogumi iš Eurolygos pirmą kartą susitikau su „Žalgirio“ atstovu. Tik pasisveikinus jis man atsakė, kad pasimatysime Kaune. Galbūt taip nutiko dėl to, kad aš tuo tiesiog gyvenau ir tam skyriau tiek daug laiko, kad kitaip nutikti ir negalėjo. Taigi pasimatėme Kaune, o praktika vėliau išaugo į darbą. Jame išties reikėjo daug nuveikti – su reklama, komunikacija ir „Žalgirio TV“. Tuo metu atsirasdavo žmonių kurie mane atpažindavo iš šukuosenos. Tai buvo smagu! Man patiko, kad mokiausi verslą, tai man davė reikalingų žinių, nes kaip tik po to visai neplanuotai pradėjau dirbti su „Žalgirio TV“. Mano veikla tapo labai plati, dirbau trijose skirtingose srityse, o kai šį darbą pakeičiau, vietoje manęs pasamdė net tris naujus darbuotojus.

 

O ką veiki dabar? Ar veikla pakrypo kita linkme? 

Dabar baisiai nukrypau nuo savęs ir nuo visko ką veikiau anksčiau. Galvojau, kad esu labai nepriklausoma, nes neturėjau meilės niekam kitam išskyrus krepšinį, nemaniau, kad darysiu drastišką žingsnį dėl vyro. Bet nutiko taip, kad štai esu ištekėjusi. Bet vėlgi, viskas įvyko gan netikėtai. Su savo vyru susipažinau kai po dešimties metų grįžau į Lietuvą dėl praktikos, o jis buvo tik prieš mėnesį čia atsikraustęs. Prieš atvykstant jis net nežinojo, kas ta Lietuva. Tačiau sportas manęs vis nepalieka – šiuo metu mokausi ir greitu metu oficialiai tapsiu asmenine trenere.

 

Kaip prasideda tavo rytas?

Žinoma, nuo kavos – „juodojo aukso“. Bet taip pat dažniausiai jį pradedu su mankštos pratimais, noriu prabudinti kūną.

 

O kas tave motyvuoja ryte keltis iš lovos?

Į šį klausimą atsakymo neturiu, nes ryte atsikelti iš lovos man niekada nebuvo problema. Nežinau iš kur turiu tiek motyvacijos atsikelti, eiti pasportuoti. Tiesiog noriu būti produktyvi ir gulint lovoje tai nebūtų įmanoma. Bet žinoma, būna tų rytų kai nėra nuotaikos ir leidžiu sau ilgiau ramiai paskaityti knygą, nors tokiais atvejais galėčiau tai daryti visą dieną.

 

Kokia mėgstamiausia tavo veikla?

Vienareikšmiškai tai yra sportas ar kažkas aktyvaus. Galbūt aš tiesiog esu toks žmogus, kuris negali ilgai gulėti lovoje. Net ir dabar, neturėdama darbo, susidarau dienotvarkę, nes labai lengva įklimpti į tuos spąstus, kai supranti, kad laikas eina, o tu nieko ypatingo nenuveiki. Mane tas labai baugina o tuo pačiu stumia į priekį. Taigi sakyčiau – sportas tikrai yra mano mėgstamiausia veikla.

 

Kas tau padeda pabėgti nuo rutinos? O gal tavo gyvenime jos visai nėra?

Ir yra, ir nėra. Galbūt tai aš labiau bandau ją susikurti, nes neturiu pastovaus darbo, tačiau vistiek gyvenimas kartais gali tapti monotoniškas. Todėl kai ryte geriu kavą, bandau susigalvoti kažkokių veiklų, kad ta diena netaptų visiškai tuščia, monotoniška. Būtinai sportuoju ar bent jau einu pasivaikščioti. Mokausi ir daug skaitau, turiu savo YouTube kanalą (@MMFitLife), kuriame dalinuosi savo nuotykiais ir potyriais. Taip pat esu gana aktyvi Instagram paskyroje, kur publikuoju savo treniruotes ir gyvenimo detales (@Mrs.Motum). Na, ir žinoma padedu savo vyrui ir rūpinuosi namais.

 

O kaip pati supranti karjeros sąvoką? Ar tavo gyvenime ji turi kažkokią prasmę ar atrodo beprasmė?

Turi didelę reikšmę. Aš manau, kad ji padeda auginti asmenybę. Susikurti karjerą ir tuo keliu eiti yra lengva jeigu tam darbui jauti didelę aistrą.

 

Ar turi tam tikrą įvaizdžio detalę be kurios nesijauti savimi?

Dabar tai yra žiedas. Bet iš tikrųjų nešioju jį beveik visada. Mes turime tradiciją, jei nusiimu žiedą ir vėliau noriu vėl užsimauti, vyras vėl manęs paklausia, ar už jo tekėsiu. Taigi jis man pasipiršo jau turbūt apie 300 kartų. Taip pat dar galbūt esu prisirišusi prie vienų auskarų, kuriuos visada seguosi į jo krepšinio varžybas.

 

Kasdieniuose ritualuose, kokios rankinės tave lydi? Nešioji vieną su kuria nesiskiri ar turi keletą ir pritaikai jas kiekvienai dienai?

Kai keliauju dažniausiai pasiemu kuprinę, nes joje patogiau neštis daiktus. Taip pat turiu rankinę, kuri labiau yra stiliaus detalė bei patogesnę, kasdieninę rankinę. Dar šiuo metu labai noriu įsigyti juosmens rankinę, tai tikrai bus sekantis mano pirkinys!

 

Kokia moteris tau yra įkvėpimas ir autoritetas?

Manau yra kelios moterys, kurios man yra įkvėpimas. Viena iš jų yra sportininkė Serena Williams, kuri visada turėjo čempionės mąstymą. O po vaiko gimimo ją smagu matyti ir kaip mamą. Kita moteris būtų Sheryl Sandberg, „Facebook“ COO ir knygos „Būkime prieky. Moterys, darbas ir siekis vadovauti“ autorė.

 

O ar dirbant krepšinio srityje patyrei diskriminaciją? Ar reikėjo kovoti už savo vietą? O gal kaip tik, buvai pagerbta tarp vyrų?

Ir taip ir taip. Kai kuriomis dienomis reikia su tuo kovoti, o kitomis ne. Vienas dienas tarsi esu pagerbta, bet, pavyzdžiui, man prabilus ir pasakius savo nuomonę apie krepšinio varžybas jie nustemba ir sunkiai leidžia prisidėti prie pokalbio. Tačiau su laiku viskas keičiasi.

 

Su kokiu žmogumi norėtum atsisėsti pavakarieniauti? Tai galėtų būti bet kas, iš ateities, praeities, miręs ar gyvas.

Tai galėtų būti Barack Obama ir Michelle Obama. Jie mano šeimos idealas ir būtų labai įdomu sužinoti, kas išties jų šeimoje dedasi kiekvieną dieną. Jie man atrodo labai išsilavinę bet tuo pačiu paprasti žmonės. Manau pavakarieniauti su jais būtų labai linksma.

 

Martynos sveiko gyvenimo būdo kelionę sek Youtube kanale https://www.youtube.com/channel/UC_Z8PLsJP2wdeLGTlPbHkbQ ir soc. tinkle Instagram https://www.instagram.com/mrs.motum/
Nuotraukos: Ieva Rudžionytė
Rankinės: kARTu