Jūsų krepšelis

kARTu prisiekia meilę maistui + gardi pusryčių idėja

Nėra nuoširdesnės meilės nei meilė maistui.George Bernard Shaw

 

Odinės rankinės ir maistas… Sakysit, o kas tarp šių komponentų bendro?

 

Šių metų Valentino dienos proga nusprendėme nerti giliau ir patys išgvildenti šį klausimą. Ir ne tik tai, norėdami pilnai švęsti visas meilės formas, net ir meilę maistui – rankines trumpam padėjome į šalį patys stojome į virtuvės tvirtovę pasiraitoję rankoves bei labai norime procesu pasidalinti su Jumis. Sekunde pasinerkime į skanų pasaulį su kARTu skoniais!

 

Taigi, bendras komponentas jungiantis rankines ir meilę maistui? Tai kARTu namai Kaune, vieninteliai savy glaudžiantys rankines, kuprines ir aksesuarus pasidabinusius… prieskonių vardais!

 

 

Tikrai taip, mūsų jaukioje studijoje ir internetiniuose namuose sutiksite ne tik Kumino, Cinamono, Šokolado, bet ir savo minimalistinę didybę demonstruojančią Migdolo rankinę, o ne mažiau akį užkabins ir iždo saugotoja piniginė Gudobelė su subtiliu kortelių dėklu Čiobreliu pašonėje. Ne mažesnes Jūsų simpatijas pelniusios ir Vaivoro, Kardamono bei Imbiero kuprinės lydi kasdienės idilės taku. Ir visi šie kompanionai ryškiais skoniais varžosi tarpusavy, o mums belieka spėlioti, kurį skonį pastebėsite Jūs.

 

 

Iš pirmo žvilgsnio – visų akį kaipmat patrauka griežtos, bet laikui nepavaldžiois Kumino formos, faktūrų ir spalvų kombinacijos.

 

 

Tačiau, mažas siurprizas… O kokia gi šventė be torto? Ir dar rankinės formos?!

 

 

Prieskonių stalčius kARTu studijoje neabejotinai gausus, su pačiais egzotiškiausiais skyreliais net ir patiems išrankiausiems gurmanams! O dirbtuvėlės, pilnos darbščių rankų, nuolatos prieskonius prikelia naujam gyvenimui įgyvendindamos ne tik subtilias, bet ir pačias ryškiausias jų variacijas. Tiesa, kartais dar neatrastus skonius sukuria ir diktuoja patys klientai, kuriuos greičiau vadiname laukiamais svečiais ir visuomet esame atvėrę jiems savo jaukių namų duris.

 

 

Kodėl prieskoniai? Pakalbinkime studijos įkūrėją ir dizainerę Ingridą Jasinskę!

 

– Ingrida, kaip kilo mintis savo rankinių kolekciją papuošti įvairių prieskonių pavadinimais? Tiesa, tavo pati pirmoji sukurta rankinė įgavo „Kavos pupelės‘ vardą, kokia trumpa jos istorija?

– Gvildenau idėjas prekės ženklo koncepcijai, kurios galėtų išsiskirti rinkoje ir nusprendžiau, jog įvairių prieskonių vardai kaip pavadinimai – gan nėtikėta, unikalu ir kitoniška. Dievinu keliones, atrasti naujų šalių kultūras, taip pat ir įvairių pasaulio virtuvių skonius. Šiais laikais svarbu išsiskirti, kitaip lengvai paskęsi pilkumoje, ypač plačioje mados sferoje, kur tiek pasiūlos!

Rankinės idėja mane lydėjo visą gyvenimą ir būtent šis aksesuaras man pačiai labai svarbus. Tiesa, kavos ritualas – mano kasdienės rutinos dalis, kurios išbraukti niekaip negalėčiau, matyt tai labiausiai ir prisidėjo prie pirmojo, širdžiai artimo, rankinės pavadinimo. Net rytais skubėdama į studiją visuomet užbėgu į šalimais esančia kavinę.

O „Kavos pupelę“ klientės užsisako iki šiol! Tai labai paprastas „tote bag“ modelis. Ji lengvai derinama ir nepretenzinga. Tarsi kasdienis ritualas lydinti moterį kasdien, nes puikiai tinka prie įvairios aprangos.

 

 

– Jei jau prakalbome maisto tematika, koks tavo mėgstamiausias patiekalas ir desertas?

– Žuvies patiekalai, tiesiogine prasme mėgstu nerti į jūros gelmių skonius. Na, o desertas, manau, kad kruasanas su marcipanu + kava. (Tobulas derinys)

 

 

– Ko Valentino dienos proga palinkėtum mūsų skaitytojams ir užklydusiems smaližiams?

– Laiko pasimėgauti mažais dalykais, nesvarbu ar tai šokolado gabaliukas ar kavos puodelis, o gal rankinė deranti prie jūsų garderobo, tiesiog džiaugtis akimirka čia ir dabar. Apkabinti esančius šalia ir paprasčiausiai būti vieni kitiems labiau žmonėmis.

Pabaigai savo ruožtu dalinamės unikaliu avižų blynų su persikais receptu, kuriuo galėsite mėgautis ne tik Valentino dieną, tačiau betkada, kada tik Jums norisi.

Pasinerkime į meilę maistui ir svarbiausia meilę sau kARTu!

 

Sveiki avižiniai pusryčių blynai su nektarinų skiltelėmis ir jokio pieno!

 

 

7-8 blynų porcijai Jums prireiks:

⅔ puodelio arba 85g paprasto jogurto

2 šaukštai arba 30ml ištirpinto sviesto arba kokosų aliejaus

1 šaukštas arba 15ml citrinos sulčių (arba 1 maža citrina)

1 šaukštas arba 15ml medaus arba klevų sirupo

2 arbatiniai šaukšteliai arba 9ml vanilės ekstrakto

2 kiaušiniai

1 puodelis arba 130g avižų miltų (jei norisi, galite per pusę maišyti ir su paprastais miltais)

½ arbatinio šaukštelio arba 2g sodos

¼ šaukštelio arba 1g druskos

½ arbatinio šaukštelio arba 2g malto imbiero

¼ šaukštelio arba 1g malto cinamono

1 persikas, plonai supjaustytas griežinėliais

 

Eiga:
  1. Nedideliame dubenyje sumaišykite jogurtą, sviestą, citrinos sultis, medų ir vanilės ekstraktą. Įmuškite ir įmaišykite kiaušinius.
  2. Vidutinio dydžio dubenyje kartu išsukite avižų miltus, soda, druską, imbierą ir cinamoną.
  3. Sausų ingredientų centre suformuokite duobę ir supilkite šlapius ingredientus. Dideliu šaukštu maišykite tol, kol sausi ingredientai bus kruopščiai sudrėkinti. Nepermaišykite! Leiskite tešlai pabūti 10 minučių.
  4. Ant vidutinės/silpnos ugnies įkaitinkite keptuvę. Jei naudojate elektrinę keptuvę, pašildykite ją iki 350 laipsnių Celsijaus.
  5. Jei reikia, kepimo paviršių lengvai patepkite sviestu arba kepimo purškikliu (aš naudojau nelimpančio (non-stick) paviršiaus keptuvę ir blynai gavosi puikūs). Tešlą švelniai išmaišykite, ir formuokite blynus. Ant blyno uždėkite 2-3 persikų skilteles. Leiskite blyneliui kepti, kol viršutiniai blynų kraštai bus daugiau matiniai nei blizgūs, o apatinė pusė bus auksinė – maždaug 3–4 minutes.
  6. Kai apatinė pusė bus pakankamai iškepusi, apverskite ją mentele ir kepkite dar maždaug porą minučių, kol iš abiejų pusių pagels auksine spalva. Stebėkite ir sumažinkite/padidinkite karštį pagal situaciją.
  7. Blynus patiekite iškart. Skanaus!????

 

 

Keletas patarimų:

* Persikus drąsiai galite pakeisti: obuoliais, nektarinais, kriaušėmis, šilauogėmis!

* Jei visos porcijos neįveikėte, iki sekančio suvartojimo galite laikyti šaldytuve ne daugiau poros dienų.

* Kaip pasidaryti avižų miltus namuose? Paprasčiausiai gerai susmulkinkite virtuviniu kombainu 1 puodelį avižų.

* Gliuteno netoleruojantiems – įsitikinkite, jog Jūsų miltai yra be gliuteno (certified gluten free)!