Nauji metai – nauji renginiai, mados ir kiti mūsų gyvenimą įvairinantys epizodai. Šios savaitės pabaigoje skubame pasidalinti Paryžiuje vykusia Haute Couture (aukštosios mados) savaitės apžvalga ir jos įsimintiniausiomis akimirkomis. Aukštoji mada – tai brangūs, išskirtiniai drabužiai, kuriuos gamina populiariausi ir didžiausi mados namai, o jų dizainerių sukurti dizainai dažnai tampa tendencijas kuriančiais šedevrais.
Praėjus mažiau nei savaitei po Pharrell Williams įkvėptos vyriškų drabužių kolekcijos, skirtos Louis Vuitton, šou trimitavo JAV dizaineriai. Vienas iš įsimintiniausių, tai mados namų Schiaparelli kolekcijos pristatymas. Pasirodymą atidarė daugybė juodų ir neįprastų formų apdarais vilkintys modeliai. Žiūrovų akis traukė blizgi juoda vinilo striukė su pripūstomis rankovėmis. Ji buvo dėvima su trumpomis juodomis kelnėmis, kurios nusagstytos tankiomis ir sidabrinėmis kaubojų sagtimis. Pasirodymo metu modelių kūnus puošė satino suknelės, daugiausiai dominavo neutralių spalvų paletė.
Kolekcijos metu, modelis Maggie Maurer, sūpavo lėlę, kuri buvo išsiuvinėtą Swarovski kristalais ir padengta elektroniniais lustais. Toks sumanymas buvo įgyvendintas norint pagerbti epochą, kuri buvo prieš iPhone. Elektronikos atliekų elementai atsirado ir ant sidabrinės „robotinės“ suknelės. „Tai laikas iki 2007 m. ir priešistorinės technologijos, pvz., atverčiami telefonai, kompaktiniai diskai, skaičiuotuvai ir panašūs dalykai“, – sakė dizaineris ir kūrybos vadovas amerikietis Daniel Roseberry. „Dabar daugelis žmonių naudoja dirbtinį intelektą, todėl mano kolekcija tampa skaitmeninė, todėl pagalvojau, kad vienintelė korta, kuria dabar turiu žaisti, – tai mano prisiminimai.“
Maria Grazia Chiuri – italų mados dizainerė. Po vadovavimo Fendi ir Valentino mados namams, Chiuri 2016 m. buvo paskirta Dior kūrybos direktore. Šį sezoną didžiausias iššūkis buvo sukurti išskirtinę medžiagą ir kirpimą, kuris atitiktų šiuolaikinius klientų standartus. Chiuri bendradarbiavo su tiekėju, kuris gyvena netoli šilko sostinės – Liono. Kartu jie kūrė lengvesnę audinio versiją, kurią naudojo įvairiems gaminiams – nuo švarkų ir paltų – iki plačių kelnių ir vakarinių suknelių. Ji sakė, kad tai buvo pirmas kartas, kai ji dirba su muaru, dar žinomu kaip šilkinis arba pusšilkinis audinys, kuris garsus dėl savo banguotos išvaizdos ( banguodo atspalvio).
„ – Norime priminti šią mados namų įkūrėjo pono Dior idėją, bet taip, kad ji būtų labiau nešiojama, nes tuo metu tai, ką jis sukūrė, buvo nuostabu, o šiandien tai tikrai nepatogu“, – sakė dizainerė Maria Grazia Chiuri.
„Chanel Haute Couture pavasario 2024“ kolekcijoje pirmas elementas, kurį žiūrovai pastebėjo – tai kūrybos vadovės Virginie Viard naujausi dizainai.
Pagrindinė aukštosios mados sezono tema iki šiol buvo kontrastai – „Schiaparelli“ dėmesio sulaukė su „senojo pasaulio“ ir „naujojo pasaulio“ mišiniu, o „Chanel“ su kieto tvido ir tiulio gretinimu. Permatomos baltos pėdkelnės, kurios dengiamos permatomomis tiulio kelnėmis ir mini sijonai, kurie suteikė šešėlio efektą.
Jau visi žinome, kad Viktor Horsting ir Rolf Snoeren turi gerą humoro jausmą, kuris visada pastebimas jų kolekcijose pasitelkiant protingą temą arba radikalų eksperimentą, kuris niekada nepatraukia dėmesio. Kai kas tai gali vadinti gudrybėmis, tačiau sukurti drabužiai atrodo kaip gerai sukonstruotas menas.
Kalbant apie dueto 2024 m. pavasario Haute Couture ( aukštosios mados) kolekciją, kuri trečiadienį buvo parodyta Paryžiuje, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Viktor&Rolf kolekcija – neįprastai santūri. Kolekcijai „Viktor & Rolf“ dizaineriai parinko septynis kostiumus, kuriuos naudojo kaip brėžinius, tada jie pasiėmė žirkles, visiškai spontaniškai, nevaržomi kirpo audinį. Įdomu tai, kad šį procesą galėjo matyti žmonės tiesiog miesto gatvėje, kurioje dizaineriai surengė tarsi kūrybinį pasirodymą. Nuo mažų skylučių iki per pusę perkirptos suknelės: skylės ir įbrėžimai nukreipiami į chaoso metu sukurtus kūrinius.
Ketvirtadienio vakarą, Maison Margiela, užbaigė Paryžiaus aukštosios mados sezoną su sensacinga John Gallian kolekcija ir užburiančiu šou – nuostabia Paryžiaus istorijos vizija, kuri būtų pradžiuginusi Balzac ar Viktor Hugo. Spektaklyje, kuris buvo pristatytas skliautuotame sandėlyje, esančiame tiesiai po Alexandre III tiltu, vaidino prancūzų aktoriai – kurtizanės, Mulenružo moliūgai, lėlės, vėlyvieji lošėjai ir katės.
Visi jie šėlo aplink apdraskytus kavinės stalus, policijos ieškomųjų plakatus, sugedusias lemputes ir apdaužytą biliardo stalą. Bistro veidrodžiuose, kurie virto plokščiais ekranais, netikėtai pasirodė kriminalinė drama ir juvelyrinių dirbinių vagystė – siluetai ant stiklo šukių, poros, moterys besirišančios korsetus, ir vagis, dovanojantis herojei perlų vėrinį niūriame miesto kvartale.