Jūsų krepšelis

Projektas „Supa Asmenybės“ : pokalbis su profesionalia makiažo meistre Jurga Kartu

Supa Asmenybės“ –  tai trumpi, artimi, intelektualūs pokalbiai su stipriomis, įkvepiančiomis asmenybėmis supančiomis kiekvieną iš mūsų kasdien. Kas mėnesį susipažinsime su išskirtiniais pašnekovais, kalbėsime apie gyvenimo būdą, karjerą, vidinės ramybės balansą, autoritetus ir stiliaus pasirinkimus. Šiuo projektu siekiame ypatingus, o tuo pačiu ir mums artimus žmones parodyti tokiu kampu, kokiu jie galbūt patys savęs niekada nemato. Juk kiekvienas ir kiekviena iš mūsų esame tas ypatingas kasdienybės herojus – skubantis, siekiantis ir kuriantis. Tereikia tai pastebėti.

 

Jurga Kartunavičiūtė, tačiau visiems plačiau žinoma tiesiog kaip Jurga Kartu (simboliška, tiesa?) – viena profesionaliausių makiažo artisčių Lietuvoje. Į dažniausiai minučių tikslumu suplanuotą Jurgos dienotvarkę pilną reklaminių fotosesijų, mokymų, susitikimų ir renginių šįkart pavyko įterpti ir smagų, nuoširdaus juoko pilną rytinį pokalbį su kARTu komanda.  Žvarbų vėlyvą rytą susitikome Vilniuje, išskirtėje istorija alsuojančioje Lietuvos Architektų Sąjungos pastato erdvėje.  Ryškų dvieilį paltą ir plačią šypseną pažinome iš tolo – atskubanti Jurga mums tąkart su savimi tarsi atnešė saulėtą pavasarį.  Jaukus ir atviras pokalbis apie atsakomybę, laimės sampratą, vidinį balsą ir lemtingą mamos patarimą, kurio dėka Jurgos karjera netikėtai pasisuko visai kitu kampu negu buvo galima tikėtis.

 

Jurga, plačiau papasakok apie savo veiklą.
Galima sakyti kad mano dabartinė veikla prasidėjo labai netikėtai. Studijavau aš visai ką kita – vadybą ir admininstravimą Vilniaus universitete. Pastūmėta mamos visgi pabandyti užsirašyti į kažkokio tipo papildomus kursus, turėti dar ir kitokį amatą, po antro kurso per vasarą baigiau makiažo mokymus. Iš tikrųjų tik atėjusi ir atidariusi tas duris supratau, kad čia turbūt ir bus mano ateities specialybė.  Taip ir buvo. Universitetą pabaigiau, tačiau po jo tiesiog toliau vysčiau savo gebėjimus makiažo srityje ir savo karjerą pasukau kita linkme.

 

Rytas prasideda nuo…
Dušo, kavos ir pusryčių!

 

Kas tave motyvuoja keltis iš lovos?
Jeigu atvirai, tai nemotyvuoja niekas, nes iš tikrųjų man miegas gyvenime yra labai svarbus. Kaip aš dažnai juokauju, miegas tai tarsi geriausias jaunystės eliksyras ar kremas, tikrai nėra geresnių. Taigi kaip ir nemotyvuotų niekas, man miegoti gera ir labai patinka, gerai išsimiegoti aš tiesiog privalau. Tačiau jeigu pagalvojus ir kalbant rimčiau, tai manau motyvuoja atsakingumas. Nesinori vėluoti, nesinori nuvilti klientų, žmonių su kuriais dirbi, taigi manau motyvuoja atsakomybės jausmas.

 

Ar pati mėgsti dažytis? Kaip dažnai tai darai?
Pati dažausi labai nedaug ir labai trumpai. Vidutiniškai savo pačios dieniniam makiažui praleidžiu nuo 5 iki 15 minučių. Jis lengvas, greitas, naudoju tik kelis pagrindinius produktus ir lekiu į darbus.

 

Mėgstamiausia laisvalaiko veikla?
Tokios vienos mėgstamiausios gal ir neturiu, man patinka visko veikti po truputį – to, kas tuo metu atrodo įdomu. Keliauti, bendrauti su savo draugais, skaityti, turint laisvą minutę atsiversti iš kelionės parsivežtą žurnalą ir pagilinti žinias apie naujausias makiažo ar mados tendencijas.

 

Kas tau padeda pabėgti nuo rutinos? O gal tavo kasdienybėje rutinos toli gražu nėra?
Nėra. Tikrai nėra.

 

Kasdieniniuose ritualuose, kokia rankinė/kuprinė yra tavo palydovė? Galbūt turi skirtingas rankines darbui, laisvalaikiui, kelionėms?
Kuprinė, vienareikšmiškai, 100% tik kuprinė, nes labai patogu ir visada turiu laisvas rankas.

 

Įvaizdžio detalė be kurios nesijauti savimi?
Negaliu išskirti vienos įvaizdžio detalės. Kasdien rūbus ir aksesuarus renkuosi pagal nuotaiką, taigi tokios vienos detalės kaip ir nėra, viskas priklauso nuo nusiteikimo.

 

Kokia žinoma moteris tau pačiai – įkvėpimas, autoritetas? 
Kaip ir mėgstamiausio aksesuaro, vienos mane labiausiai įkvepiančios moters nėra. Mane labiausiai inspiruoja aplinka.  Kažkas iš kelionių, iš jausmų, emocijų, viskas po truputį iš pasaulio, o ne vienas tam tikras autoritetas.

 

Kaip įsitikini, kad esi teisingame kelyje?
Jeigu jaučiuosi laiminga, vadinasi esu.

 

Kaip supranti karjeros sąvoką, kokią vietą ji užima tavo gyvenime?
Aš manau, kad karjera yra labai svarbi gyvenimo dalis. Vieniems ji svarbesnė, kitiems gal mažiau svarbi, man asmeniškai karjera svertinai turėtų būti apyligė šeimai.

 

Bendrą Jurgos ir kolegės Jolitos makiažo platformą atrask: https://www.facebook.com/jjmakeupbox/

Nuotraukos: Ieva Rudžionytė

Rankinės : kARTu