Jūsų krepšelis

Tiesiogiai iš Niujorko: Mados savaitė su kARTu rankine „Ajeru“

Dienos ritmui vėl pradėjus suktis aplink darbus ir kilus nenumaldomam norui dar kartą pažiūrėti „Gossip girl“, rugsėjo 9-14 dienomis Niujorke praūžė intensyvi Mados savaitė. Gatvių triukšme sklaidantis pasibaigusios vasaros įspūdžiams, niekad nemiegantis miestas prisipildė mados namų kolekcijų pristatymais ir išskirtinį stilių demonstruojančių praeivių įvaizdžiais. Tiek vieni, tiek kiti pranašavo, ką matysime žurnalų viršeliuose ir tendencijų viršūnėse 2023-iųjų pavasarį/vasarą. Niujorke lankėsi ir kARTu studijos ambasadorė Jolita, su specialiai šiai mados savaitei atgimusia „Ajero“ rankine!

 

 

Tiesiogiai iš Niujorko: Atsinaujinusi kARTu rankinė „Ajeras“

Išskirtinė gatvės mada – labiausiai jaudinanti mados savaičių dalis. Ryškūs stilių, laikmečių, tendencijų bei nusistovėjusių normų

nepaisantys (ir sąmoningai jas laužantys!) mados mėgėjai visuomet paskatina drąsiau eksperimentuoti prieš veidrodį. Ir, kad ir kaip

 rimtai į tą veidrodį bežiūrėtume, primena, jog stilius – tik laisvas ir kūrybiškas asmenybės žaidimas! Žaisti norėjo ir Jolita, savo kelionei į Niujorką pasirinkusi „Ajero“ rankinę ir ją personalizavusi. Platų odinį diržą pakeitė plona, bet svorio suteikianti metalinė grandinė, o lygią pilką odą pagyvino metalinė sagtelė mini rankinės išorėje. Rezultatas – šaltas geometrinis įvaizdis, lengvai prisitaikantis betono džiunglių fone. Rankinės viduje – languota blizgaus sidabro oda, primenanti diskotekos kamuolį. Tai lyg slaptas vakarėlis, skirtas tik jai!

 

Vogue World: mados ir gatvės šventė

Ne toks slaptas vakarėlis vyko rugsėjo 12 d. – Vogue žurnalo 130-ojo gimtadienio proga surengtas Vogue World renginys. Gyvame pristatyme ant podiumo pasirodė ryškiausi Vogue 2022-ųjų rudens/žiemos įvaizdžiai, Manhatano gatvėse veikė mados prekių ženklų kuruoti kioskai, o visa renginį buvo galima tiesiogiai stebėti visame pasaulyje. “Mada keičiasi ir Vogue Pasaulis tai švenčia: mados šou ir gatvės mugė kūrybiškumą apjungia su bendruomene”, sako vyriausioji Vogue redaktorė Anna Wintour  ir pabrėžia Niujorko miesto svarbą mados mylėtojų tarpe.

Pasaulines žvaigždes į vieną vietą subūrusioje šventėje išsiskyrė penkios pagrindinės  šio rudens tendencijos:

Prabangus sportas: pandemijos metu sportinės aprangos pardavimai šoko į viršų, o dabar pasiekė ir aukštosios mados lygį. Šį rudenį suknelėmis pavirtusius treningus siūlo Victoria Beckham, Miu Miu, Saint Lauren.

Metalo spindesys:  kARTu ambasaborės Jolitos „Ajeras“ pataikė tiesiai į dešimtuką!

Retro: visų akys krypsta į Harry Styles su didele Gucci marškinių apykakle, o „Elvio“ filmas įtraukia į saldžią, praėjusių laikų svajonę..

Klasika sugrįžta:  o gal ji niekur nebuvo dingusi? Tvarkingo kirpimo eilutes ir griežtus kampus paįvairinkite moderniais aksesuarais.

Moderni bohema: metas iš spintų traukti mamos nėrinius, ilgas sukneles ir patogius kaubojiškus batus! Švęskime rankų darbą, namie dažytus audinius ir drabužius iš antrų rankų. Pasaulinės ekologijos tendencijos atispindi ir madoje.

 

 

Įtraukumas, bendruomenės svarba ir tvarumas

„Labai smagu matyti, kad tvarumas tikrai tampa mados kūrėjų prioritetu. Tai nebėra vien skambios marketingo frazės, tai realūs pavyzdžiai gatvėje ir ant podiumų“, gamtai palankios mados

tendencijas patvirtina Jolita. Įtemptoje renginių programoje buvo pristatytos upcycled kolekcijos, akcentuojama lėta kūryba, skiriamas dėmesys kokybiškoms medžiagoms ir darniems gamybos procesams. „Inkliuzyvumas yra dar vienas tvarumo aspektas, šiemet ypač ryškus Niujorko mados savaitėje. Drabužius demonstruoja įvairių dydžių modeliai iš skirtingų kultūrų ir kolekcijos pagaliau atrodo artimos didesnei žmonių auditorijai. Šiemet stipriai jaučiamas ir noras įtraukti anksčiau atstumtas, bei burti naujas bendruomenes: lankėmės net keliuose Lotynų Amerikos dizainerių pristatymuose, o tarp žiūrovų girdėjome labai daug ispanų kalbos“, dalinasi kARTu ambasadorė.

 

Reziume:

Kultūromis, įžymybėmis ir renginiais gausus Niujorkas patvirtina bendras socialines kryptis ir įkūnija jas madoje. Tvarumas išlieka svarbiausia tema ir apima daug aspektų: skirkime dėmesį kokybei, ne kiekybei; vertinkime skirtingų kontekstų įtakas ir nesistenkime būti vienodais. Svarbiausia, prisiminkime, kad tendencijas diktuoja ne tik žinomi dizainerių vardai, bet ir jūs, nerūpestingai slampinėdami miesto gatvėmis. Auskarai, kuriuos šiandien priderinote prie batų raištelių, kuria rytojaus mados vizijas.