Jūsų krepšelis

kARTu įspūdžiai iš Milano mados savaitės: smalsumas yra didžiausias kūrybos postūmis

Šių metų rugsėjis kARTu studijai – aktyvus ir pilnas ryškių patirčių! Vos pasibaigus Niujorko mados savaitei ir Manhatano gatvėse pasidžiaugus atsinaujinusiu „Ajeru“, kARTu merginos susikrovė lagaminus ir antrus metus iš eilės aplankė Milano mados savaitės renginius. Šį kartą mados namų komanda ne tik lankėsi dizainerių pristatymuose, bet ir sėmėsi įkvėpimo gamybos naujovių parodoje, bei pirmą kartą į dienos šviesą išleido naują rankinės modelį, kuris bus pristatytas rudens/žiemos kolekcijoje!

Priešingybės traukia?

Milano mados savaitę atidarė gėlių raštų ir laisvų siluetų pilnas Antonio Marras drabužių kolekcijos pristatymas, kuriame sudalyvavo ir kARTu. Mados namų centrinėje būstinėje nusidriekė gėlėmis apkaišytas podiumas, o juo žygiavę modeliai demonstravo romantiškas audinių ir raštų priešpriešas. Langeliai prieš gėlėtus nėrinius, pūsti sijonai su gobelenus primenančiais printais prieš minimalistinius triko, puošniai siuvinėtos baltos suknelės prieš mums taip gerai pažįstamus (ir gal jau šiek tiek pabodusius?) beige spalvos džemperius. Panašu, jog kitų metų šiltuoju sezonu turėsime atsipalaiduoti ir leisti sau miksuoti spintos priešingybes.

Pasitikėjimas savimi – amžinai aktuali tendencija

Eklektika aukštosios mados kūrėjų tendencijose 2023-iųjų pavasariui/vasarai atsispindi ir renginių žiūrovų deriniuose. Jie netelpa į jokias stiliaus kategorijas, o ir nereikia! Pasitikėjimas vidiniu žinojimu ir ryžtas būti savimi niekada neišeis iš mados. Nėriniuota suknelė ir kepurė su triušio ausimis, žėrintys žvyneliai nuo galvos iki kojų ar kaubojiška skrybėlė prie perlų vėrinio, tai tik nedidelė dalis Milano gatvėse pasirodžiusių gatvės mados akcentų.

   

Kaip kelionėse išlikti stilingu?

Mados savaitės šurmulyje pasirodė ir elegantiška mini rankinė „Ajeras“. 2022-ųjų vasaros kolekcijos modelis atgimė klasikiniu lygios juodos odos ir blizgios roplio imitacijos deriniu. Kai į trumpą kelionę negali susikrauti pilnos spintos, visada gelbsti maža juoda rankinė!

 

 

Šviežiausos įdėjos iš 2023-iųjų tendencijų parodos gamintojams

Nors kARTu rankinių studija akcentuoja lėtos mados svarbą, kūrybiškumas negali stovėti vietoje. Norint išskirtinio stiliaus kūrėjams pasiūlyti dar nematytas formas, įdomius spalvų derinius ir unikalias detales, būtina nuolat mokytis ir semtis žinių iš aukštos kokybės žaliavų tiekėjų. Milane kūrybos vadovė Ingrida Jasinskė apsilankė odos ir furnitūros parodoje. „Dinamiška natūralios odos pavyzdžių paletė mūsų studijoje – kasdienės kūrybos pagrindas, sako Ingrida, tad nuolatinis jos atšviežinimas yra būtinas.“ Odos gamintojai iš viso pasaulio gamybos profesionalams demonstravo subtilius ar ekspresyviai dažais taškytus odos raštus, įmantrius metalinių detalių paviršius, o kur dar neįsivaizduojama spalvų įvairovė!

     

Kolekcijos šiuolaikiniam žmogui: nuo pripučiamų skrybėlių iki švelnaus minimalizmo

Spalvų netrūko ir Moschino mados namų pavasario/vasaros vizijose. Kūrybos vadovas Jeremy Scott pakvietė publiką į ryškią kelionę tarp fikcijos ir realybės. Pasaulyje verdant politinėms, ekologinėms ir socialinėms negandoms, dizaineris siūlė pasilikti vietos džiaugsmui… ir tą vietą užpildė ekstravagantiškais pripučiamais aksesuarais, skrybėlėmis ir kišenėmis. Nuo ekscentriško puošnumo nepabėgo ir Alessandro Michele su Gucci, Milano mados savaitės metu surengęs pasirodymą, nuo kurio dvejinasi akyse. Tiesiogine to žodžio prasme! Podiumu žygiavo 68 identiški dvyniai. Dizaineris tvirtina, jog tokie patys drabužiai, dėvimi skirtingų žmonių, pabrėžia visiškai skirtingas kiekvieno asmens savybes. Asmenybės unikalumą akcentavo ir unisex Jil Sander dizainerių dueto kolekcija, kurios ramūs tonai leis atsikvėpti nuo intensyvaus margumo. Laisvo silueto, bet elegancijos nepametantys įvaizdžiai leidžia interpretuoti darbinę aprangą ir perkelti ją į stilingą vakarėlį.

Sekite naujienas: Milane debiutavo nauja kARTu rankinė iš būsimos kolekcijos

Praėjusį rugsėjį kARTu kūrybos vadovė Milane puošėsi tuomet visiškai nauju „Artišoko“ modeliu, o šį kartą Italijos gatvėse pirmą kartą sužibėjo dar nepristatyta rankinė iš kARTu virtuvėje kuriamos rudens/žiemos kolekcijos. Griežtą futuristinį Ingridos įvaizdį kontrastingai sušvelnino aptaki, vidutinio dydžio, neutralios kreminės spalvos rankinė. Koks bus jos pavadinimas? Kokie modeliai papildys ją būsimoje kolekcijoje? Sekite kARTu naujienas ir nepraleiskite stilingų netikėtumų.

I.Jasinkė: kelionės kiekvieną kartą priverčia nustebti

„Užsisėdėjus savoje siuvykloje, savame mieste ir pažįstamų žmonių rate ima atrodyti, kad nebeįmanoma sukurti kažko naujo, kažko stebinančio. Bet tokios kelionės kiekvieną kartą priverčia nustebti!“, Milano mados savaitės įspūdžiais dalinasi kARTu studijos vadovė. „Miesto gatvėse pamatai, kaip originaliai žmonės derina drabužius, kokiais aksesuarais puošiasi. Kokią įvaizdžio nuotaiką pasirenka eidami į mados pristatymą, o kokią – skubėdami į darbo susitikimą. Kaskart išlindus iš sau artimo ir patogaus burbulo susiduri su marga, nepažinta, jaudinančia kasdienybe. Mados renginiai visuomet primena, kad smalsumas yra didžiausias kūrybos postūmis.“