Jūsų krepšelis

Milano mados savaitės apžvalga

Besibaigiant mados savaičių maratonui – kviečiame kARTu apžvelgti Milano mados savaitės tendencijas. Ši mados savaitė kas pusmetį vyksta Milane, Italijoje. Garsiausi pasaulio dizaineriai demonstruoja naujus dizainus ir  kolekcijas. Milano mados savaitė yra viena iš populiariausių pasaulio mados savaičių kaip ir Niujorko, Kopenhagos, Paryžiaus ir  Londono mados savaitės. Kas sulaukė daugiausiai dėmesio šioje mados savaitėje, kokie nauji aprangos akcentai bus pastebimi ateinantį rudenį/ žiemą , ir ką mados sekėjai nedelsiant pašalins iš savo spintų? Visa tai trumpoje mūsų Milano mados savaitės apžvalgoje.

Milano mados savaitė svečius pasitiko lietingais orais. Būtent dėl tokio neprognozuoto oro, prekinio ženklo Jil Sander kolekcijos pristatymas, vėlavo daugiau nei valandą.  Žinoma, buvo verta laukti. Žiūrovų akis traukė minkšti aksominiai paltai, kreminiai švarkai ir prie jų priderinti sijonai. Elektrininė mėlyna ir ryškiai raudona prikaustė svečių dėmesį – šių spalvų neįmanoma nepastebėti. Lucie ir Luke Meier – vyro ir žmonos duetas, kurie savo idėjomis prisidėjo prie šio prekinio ženklo kolekcijos.  Meiers spalvų paletėje pastebimi žavūs atspalviai – nuo šokolado ir slyvų iki pastelinių mėtų ir rožinės spalvos. 

Šį sezoną, Milano mados savaitėje, prekinio ženklo Bottega Veneta dizaineris, Matthieu Blazy, žiūrovų dėmesį pritraukė prašmatnumu alsuojančia kolekcija. Šios kolekcijos pagrindinė mintis – švęsti kasdienybę! Atrodo, paprasti kasdieniniai drabužiai: marškiniai, paltai, suknelės ir sijonai. Bet kokie marškiniai! Kokie paltai! Kokios suknelės! Ir kokie sijonai! Blazy teigė, kad idėja kasdienybės padaryti nors, kas teikia nuostabą – buvo kažkas gražaus, priimtino ir išskirtinio. 

Ne paslaptis, kad šis prancūzų dizaineris nepriekaištingai derina įvairius dizainus, spalvas ir audinius tarpusavyje. Nesvarbu ar tai tik vieną petį dengianti rankovė, per dideli marškinėliai, ar prabangus odinis paltas. Dėmesį kaustė šafrano spalvos zomšiniai marškiniai, ryškiai raudonos spalvos midi suknelės, juodos odinės kelnės ir alyvuogių, rūdžių ir baltos spalvos deriniai.   

Anoniminiai MM6 Maison Margiela dizaineriai akivaizdžiai žavisi kasdienine uniforma. Prekinis ženklas kasmet į Milano mados savaitę atneša naujų požiūrių.   

2024 m. rudenį/ žiemą MM6 Maison Margiela atkuria biurui kuriamas uniformas, kurios skirtos rafinuotiems darbuotojams ir mados mylėtojams. Kolekcijoje dominuoja kostiumai, baltai dryžuoti ir tamsiai pilki atspalviai. Pastebimi laisvo kirpimo sidabriniai marškiniai be rankovių, kombinezonai ir laisvo siuvimo kelnės. Kasdieniniam dėvėjimui skirti odiniai trumpi paltai derinami su rudais marškiniais ir kaklaraiščiais. Pailgos liemenės ir vintažiniai šortai, mėlynos spalvos lakinės odos deriniai ir ryškios spalvos – kolekcijai suteikė patrauklumo ir išskirtinumo.  

Reziumuojant jau matytas mados savaites, galime pastebėti tokias tendencijas

Milano mados savaitėje, šį sezoną, didžiulis dėmesys buvo skiriamas mezginiams ir audiniams iš dirbtinio kailio. Kalbant apie pasirodymus, dominavo švarkai, stilingi marškiniai, ilgi paltai.  Tačiau, skirtingai nei Londone, atrodė, kad aksesuarų buvo labai mažai. Mini rankinės, smailūs kulniukai ir pastelinės spalvos – pagrindiniai šios mados savaitės akcentai.  

Londono mados savaitėje besirodantys dizaineriaivisada skatina naujoves. Šioje mados savaitėje populiariausi buvo švarkai, suknelės ir paltai, kurie išryškina figūrą. Londono mados savaitės kolekcijose dominuoja rausvos, pelenų rožės ir pilkos spalvos deriniai. Žalia spalva naudojama kaip akcentas, kuris derinamas prie tamsesnių spalvų.   

Kopenhagos mados savaitėje pastebimos didesnio dydžio rankinės, kuriose moterys gali sutalpintivisą savo gyvenimą”. Nesvarbu, ar rankinę nešate rankoje, nešiojate per petį svarbiausia, kad joje talpintumėte būtiniausius daiktus. Ne tik patogu, bet ir madinga! Šios mados savaitės populiariausios spalvos: pilka, kreminė, ruda, juodos ir baltos spalvos deriniai. Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė jau pavasariu dvelkiančios ryškios spalvos! 

Niujorko mados savaitėje daugelis kolekcijų buvo susijusios su garderobo atnaujinimu ir praktiškumu. Mezginiai, švarkai, galvos apdangalai. Raudona, violetinė, ruda ir kreminė – pagrindinės šios mados savaitės spalvos. Jų atspalviai sudarė didžiulę spalvų paletės eilę. Dizaineriai savo pasirodymais siekė, kad raudona –  būtų sezono spalva.