Jūsų krepšelis

Niujorko mados savaitės apžvalga

Mados pasaulyje, ką tik, pasibaigė dar viena, Niujorko, mados savaitė. Kol viskas dar šviežia ir nauja, norime su Jumis kARTu pasidalinti įžvalgomis ir įvykiais. Niujorkas jau pildosi nepriekaištingai apsirengusiais mada besidominčiais entuziastais. Tai gali reikšti tik vieną dalyką: pagaliau atėjo Niujorko mados savaitė. Prasidėjusi Niujorko mados savaitė stebina naujausiais spalvų deriniais, kurie, net neabejoju, papildys mūsų drabužių spintas. Gana keisti spalvų pavadinimai, kurie, pripažinkit, traukia dėmesį: pomidorų kremas (skrudinta švelni karamelė), itališka slyva (tamsi purpurinė), auksinė palmė (gelsvai žalia), raudonas apelsinas (gyvybinga raudona), papartis ( augalo žalumo), mėnulio spalva (šviesiai pilka), žiemos dangus (švelniai žydra).

Leatrice Eiseman, Pantone spalvų instituto vykdomoji direktorė teigia, kad 2024 m. rudens paletė siekia pusiausvyros tarp pažįstamų ir naujų spalvų derinių. Apskritai, šios spalvos suteikia žaismingų ir energingų akcentų magijos akimirkoms, spalvas apibūdindama teigė Leatrice Eiseman.

Proenza Schouler kūrėjai – McCollough ir Hernandez toliau puoselėjo minimalistinę siuvimo techniką: jiems svarbiausia kruopštus nuoseklumas. Dizainerių kolekcijoje pastebimi akį traukiantys paltai, permatomos palaidinės ir plonomis linijomis išsiūvinėtos suknelės. Juodas džinsinis audinys, išbalintas aplink siūles, permatomi marškiniai, raudoni miniatiūriniai krepšiai ir raudoni batai – tai pasirodymo svečiams priminė įprastą ir jau pamėgtą dizainerio braižą.

Po pasirodymo McCollough ir Hernandez teigė, kad spaudinių ir siuvinėjimų jie atsisakė paskutinę minutę ir nusprendė viską nuimti.

Šiais metais Carolina Herrera 2024 m. rudens/žiemos kolekcijoje siekė perteikti elegantiškas ir minimalistines, bei abstrakčias ir konceptualias detales. Pūstos rankovės ir platūs pečiai, retkarčiais išryškėjančios geltonos, rožinės ar tekstūruotos aukso spalvos detalės, kurios suteikia kolekcijai sodrumo ir išskirtinumo.

Kolekcijoje labiausiai akcentuojamas juodos spalvos kelnių ir švarko derinys, dryžuotos suknelės, gėlėti chalatai ir raukiniai. Dėmesį traukė supermodelis – Irina Shayk, kuri ant podiumo pasirodė rožine gėlėta suknele ir elegantiškai padažytomis raudonomis lūpomis, bei auksiniais gėlės formos auskarais. Žvilgsnius traukė, supermodelio – Caroline Trentini, sodriai violetinė suknelė su margintomis lelijomis ir rauktomis rankovėmis.

Phillip Lim ypač stipriai įsiliejo į Niujorką nuo praėjusių metų oficialaus sugrįžimo į Niujorko mados savaitę. Paprastai madų šou modeliai podiumu vaikšto vilkėdami naujausios dizainerio kolekcijos drabužiais. Tačiau Philip Lim 2024 Niujorko mados savaitės parodoje – modelių niekur nebuvo matyti. Vietoj to, viename kambaryje kabojo naujoji dizianerio daiktų kolekcija: sportinis kostiumas, džinsinė striukė ir megztos kelnės. Kalbant apie tikrąją kolekciją, Lim paaiškino, kad kolekcija taip pat buvo apie chaotišką gyvenimą mieste.

Anksčiau prekės ženklas naudojo tvarumo naujoves kuriant dizainą – viena iš jūros dumblių pasiūta suknelė su blizgučiais iki šiol eksponuojama Metropoliteno meno muziejuje, Niujorke. Šį sezoną prie kai kurių švarkų jis dirbo su perdirbtais verpalais.

Phillip Lim yra vienas iš nedaugelio nepriklausomų prekės ženklas pramonėje, kuris vis dar atsisako jungtis prie didelių konglomeratų, tokių kaip LVMH, Kering ir Tapestry. Phillip Lim pasisako, kad nepasiduos šiame konkurenciniame žaidime ir planuoja išlikti nepriklausomas, nors tai kelia daugybę iššūkių.

Niujorko mados savaitė visada turi labai didelį kiekį rėmėjų. Šios mados savaitės dėmesio centre – prabangiausi Niujorko restoranai, kuriuose mados savaitės svečiai turėjo galimybę užsisakyti jai sukurtus patiekalus. Mados savaitės atributiką galima buvo pastebėti tiek ant kavos puodukų, tiek ant keksiukų dėžučių. Smagu, kad mieste vyravo mados savaitės nuotaikos net ir miestiečiams jau pažįstamose vietose, kurios, atrodo, pavirto į dar patrauklesnias.