Jūsų krepšelis

Paryžiaus mados savaitės apžvalga

Prabėgo visų laukiama mados savaičių kulminacija – tai intriguojančioji Paryžiaus mados savaitė. Ką naujo ši mados savaitė įnešė į mados žinovų kasdienybę, kokios tendencijos, ir kokie akcentai buvo populiariausi? Kviečiame griebti puodelį kavos ir kARTu su mumis pasinerti į mados pasaulį. 

Paryžiaus mados savaitės gatvės stiliuje pastebimi įvairūs raštai, prabangūs kailiai, glotnios odos ir neutralių spalvų paletė. Mados entuziastai puošėsi rūbais, kurie akis traukė ryškiais raštais – nuo gėlių iki geometrinių piešinių. Įvaizdžiams išskirtinumo suteikė dideli paltai, skrybėlės ir aksesuarai, kurie dvelkė išskirtine prabanga. 

Paryžiaus gatvėse oda tapo dominuojančia tendencija: odinės striukės, kelnės ir sijonai, kurie suteikė aprangai rafinuotumo. Nesvarbu, ar tai klasikinė juoda, ar sodrūs atspalviai – odiniai gaminiai gatvės stiliaus mėgėjams suteikė išskirtinumo. Vienspalviai neutralūs atspalviai atspindėjo nesenstančią eleganciją, neįvertintą žavesį ir lengvą prašmatnumą.

Daugiausiai dėmesio sulaukė meilės spalva –  raudona. Ši spalva paįvairina bet kokią aprangą, suteikia dėmesį traukiantį akcentą, nesvarbu, ar tai aksesuaras, ar audinio gabalėlis. Paryžiaus mados savaitės lankytojai įrodė, kad puikiai žino ir supranta šį vis labiau populiarėjantį stiliaus išradimą. 

Dalyvių žvilgsnius traukė Didžiosios Britanijos popmuzikos žvaigždės Sam Smith pasirodymas. Būdamas vienu iš Vivienne Westwood moteriškų drabužių modelių, Smith demonstravo du skirtingus, pankų įkvėptus įvaizdžius: pirmasis – tai juodas apdaras ir juoda skrybėlė, antrasis – alyvuogių žalumo megztinis, raudona skara, aukšto juosmens trumpos languotos kelnės, raudonos kojinės ir įvaizdį pagyvinantys aukštakulniai. 

Prekinio ženklo Balenciaga kūrybos vadovas ir „Vetements“ įkūrėjas Demna – nebijo peržengti prabangos ribų. Pasirodymo metu dėmesį kaustė Cristóbal Balenciaga įkvėpti maksimalūs dirželiai, gobtuvai, dirbtiniai kailiniai. Kuo toliau, tuo labiau pasirodymas intrigavo ir teikė žiūrovų susidomėjimą: kelnės platesniais galais, mini suknelės. 

Isabel Marant rudens kolekcijoje demonstruojami ilgi paltai, odinės kelnės, odiniai sijonų kraštai, odiniai batai ir zomšinės rankinės. Spalvų paletė prasideda samanų žaluma, pilka spalva ir įvairiais rudais atspalviais, taip pat išryškinama ugninga raudona.  Prekės ženklo dizainas yra skirtas versliai miesto damai, todėl įvaizdžiai derinami įvairiais būdais – megztiniai, tinkantys tiek prie odinių kelnių, tiek prie mini sijonų ar vakarinių suknelių.

Paryžiaus mados savaitė yra vienas laukiamiausių mados industrijos renginių, kuriame dizaineriai iš viso pasaulio demonstruoja savo naujausias kolekcijas, nustatydami tendencijas ir apibrėždami mados ateitį. Šis ikoninis renginys pateisino savo reputaciją ir suteikė galimybę pažvelgti į kvapą gniaužiančią mados ateitį. 

Viena ryškiausių 2024 m. Paryžiaus mados savaitės tendencijų –  nuolatinis pramonės įsipareigojimas siekti tvarumo. Dizaineriai ir prekinių ženklų modeliai demonstravo ekologiškas medžiagas, perdirbtus audinius ir novatoriškus gamybos procesus, kurie mažina mados poveikį aplinkai.

2024 m. Paryžiaus mados savaitė pademonstravo spalvų sprogimą ant podiumo tako. Atrodė, kad dizaineriai išsivadavo iš ankstesnių metų prislopintos ir neutralios paletės ir pasirinko drąsius ir ryškius atspalvius

Ši Paryžiaus mados savaitė buvo puikus mados pramonės evoliucijos demonstravimas. Pabrėžiamas tvarumas, įvairovė, technologijos ir tradicinės normos.