Jūsų krepšelis

“kARTu stiliaus prieskoniai”: pokalbis su stiliste Simona Senkauskaite (@simonase)

kARTu stiliaus prieskoniai” – tai stiliaus skiltis, kurioje prekės ženklo kūrybos vadovė Ingrida Jasinskė, bendradarbiaudama su įvairaus braižo Lietuvos stilistais, realizuoja pačias unikaliausias stilistų vizijas, o jos atsispindi… rankinių modeliuose!

Viena jų,  išskirtinio stiliaus ir ryškių spalvų nebijanti,  Simona Senkauskaitė, socialinėje terpėje dar žinoma kaip @simonase.

Simona Senkauskaitė – drąsi ir ryški asmenybė. Ji juvelyrikos ir aksesuarų mėgėja, savo stiliaus neįsivaizduojanti be odinių aksesuarų kaip batai ar rankinės. Jos kūrybai ir stiliaus žaidimams didelę įtaką turi nuotaika ir aplinka. Muzika taip pat gali būti tas varikliukas, kuris kartais įžiebia vaizduotę, o atlikėja Erykah Badu viena iš jos mūzų. Simona gali valandų valandas kalbėti apie medžiagų tipus, kirpimus, spalvas – be jų įvairovės savo garderobo neįsivaizduoja. ,,Kuriant savo stilių reikia nebijoti suklysti, išdrįsti keistis ir neužsisėdėti tame pačiame laikmetyje”, – sako stilistė, mąstydama apie įvaizdžio transformacijas.

Simona kurdama stilingus derinius tiek žurnalams, tiek individualiems užsakovams, labai daug išbando pati ir susidaro įspūdis, jog kiekvieną savo darbą išjaučia, atsižvelgdama į tuo metu esančią nuotaiką ir savijautą. Simona pažvelgė į kuprinės modelį “Imbieras” iš savo perspektyvos ir jį interpretavo visai kitaip nei esame įpratę. Stilistė nusprendė parodyti, kaip galima nešioti šią kuprinę įvairesniais būdais. Imbierui buvo sukurta dviguba funkcija – nuo šiol ši kuprinė lengvai transformuojasi į rankinę. Karabinų pagalba petnešas galima nusegti ir prisegus ilgą diržą ši kuprinė virsta rankine. Simonos sukurtas derinys puikiai atlieka savo funkcijas užimtos dienotvarkės metu, nes kuprinė/rankinė yra labai erdvi, todėl puikiai sutalpina visus būtiniausius daiktus. Be to, kaip dekoro akcentas buvo pasirinkta metalinė grandinėlė, o rankinės viduje slepiasi taip pat metaline grandinėle prisegta piniginė “Kmynas”. Stilistė akcentavo, jog prisegama piniginė yra elementari funkcija, tačiau labai palengvina jos gyvenimą, nes gali būti rami, kad niekada piniginės nepamirš ar nepaliks. ,,Greitas stilisto gyvenimo ritmas įpareigoja viską apgalvoti iš anksto ir tikrai nesinori nei vienos dienos gaišinti dėl pamirštos piniginės’’, – stilistė Simona dalijasi asmeninėmis įžvalgomis apie sukurtos kuprinės/rankinės funkcionalumą ir išskirtine fotosesija su juostiniu fotoaparatu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trumpai papasakok, kaip prasidėjo tavo kelias susijęs su žmonių, fotosesijų stilizavimu? 

Visa kūrybinė veikla prasidėjo dar vaikystėje, mėgdavau žaisti su mamos ir močiutės drabužiais. Jau tada pradėjau kurti ir derinti įvairius įvaizdžius. Taip pat mano mama – plaukų stilistė, todėl nuolat keliaudavau su ja į įvarius renginius, fotosesijas, kurių metu turėjau galimybę išreikšti savo kūrybines idėjas. Na, o rimčiau įsitraukiau į šią veiklą būdama 14 metų, tuo metu prasidėjo pirmieji darbai.

 

Kas svarbu kuriant asmeninį stilių, ar yra kažkokios taisyklės, kurios padėtų nesuklysti ir atrodyti stilingai?

Visų pirma, reikėtų atrasti savo identitetą, domėtis, išsiaiškinti, kas žmogui patinka iš tikrųjų, labiausiai traukia akį. Kuriant asmeninį stilių taip pat svarbu atsižvelgti į gyvenimo būdą ir įpročius, tai padės atsirinkti teisingą spintos turinį. Svarbiausias patarimas – nenerti stačia galva ir nepirkti visko iš eilės, nors tai ir buvo žurnalų ,,must have” skiltyje. Siekiant atrodyti stilingai, svarbu atrasti savo asmeninį stilių ir tik tada galima po truputį įtraukti ,,trendines” detales.

 

Stilius ir mada, du terminai, kurie labai skirtingi, tačiau kaip, tavo manymu, jie balansuoja tarpusavy?

Pirmiausia, reikia atrasti savo asmeninį stilių ir tik turint tvirtą pagrindą galima leistis į mados pasaulį ir atrasti įvariausias tendencijas, kurias su jau įgytomis žiniomis galėsite atsirinkti ir pritaikyti sau.

 

 

Vienas įvaizdis ir vienas aksesuaras, su kuriuo visada būtum pasirengusi užkariauti pasaulį?

Jeigu peržvelgtume mano spintą, galėtumėte pamatyti, jog tai būtų odinė striukė. Jų turiu net 15!

Šios striukės (ypač vintažinės) man visada suteikia komforto jausmą. Meilė joms prasidėjo dar 11 metų, kai mama man padovanojo pirmąją.

Kokie aksesuarai yra kertiniai tavo stiliuje?

Iš namų neišeinu be apyrankės. Labiausiai mėgstu jas stambios grandinės stiliaus. Taip pat dievinu ir kitus aksesuarus: įvarius auskarus, žiedus, smulkesnes grandinėles ant kojos ar kaklo.

 

Kaip reikėtų tarpusavyje derinti drabužius ir aksesuarus, kad nesuklystum? 

Asmeniškai aš mėgstu netikėtus sprendimus – stengiuosi niekada nederinti įvairių įvaizdžio detalių tarpusavyje. Mėgstu improvizuoti su skirtingomis spalvomis, raštais ir medžiagų tipais, tam, jog atrasčiau naują, sau patinkantį derinį.

 

Kokių drabužių ar aksesuarų jokiais būdais nedėvėtum ir jų nerastume tavo spintoje? 

Manau, jog tokių drabužių ar aksesuarų yra tikrai nedaug. Keista, tačiau mėgstu vadovautis principu – suderinti nesuderinamus dalykus. Kita vertus, manau, jog mano spintoje tikrai niekada nerasite garsių prekių ženklų padirbinių.

 

Kas šiuo metu yra vadinamieji „antitrendai“?

Mano nuomone, didžiausi šio laikotarpio ,,antitrendai” būtų daugumos merginų pamėgtos pūkinės šlepetės, satininiai gaminiai, ,,chunky”/,,dad” stiliaus sportiniai bateliai.

 

Kas yra nesuderinama bei niekada nepatartum vilkėti drauge?

Kaip ir minėjau, mėgstu iššūkius ir dažnai derinu tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesuderinama. Be to, manau, jog XXI amžius pranašesnis už kitus, nes šiuo metu madinga yra beveik viskas, tiesiog reikia atrasti patinkančius ir tinkančius derinius.

 

Kokį vaidmenį atlieka rankinė bendrame tavo įvaizdyje?

Rankinė mano gyvenime tikrai atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų. Darbinė veikla įpareigoja nuolat šalia savęs turėti daugybę reikalingų daiktų, todėl neįsivaizduoju savo kasdienybės be didelės ir talpios kuprinės ar rankinės. Žinoma, mėgstu ir mažesnius gaminius, bet jie labiau skirti laisvalaikiui.

 

Kokios apskritai yra šiandieninės rankinių ir kuprinių tendencijos?

Šiuo metu itin populiarūs įvairūs medžiaginiai maišeliai, kurie yra nešiojami vietoj rankinės. Taip pat verta paminėti ir komplektus, kurie susideda iš didelės rankinės, kuri gali sutalpinti pusę gyvenimo, ir panašaus stiliaus mini rankinės. Toks derinys itin praktiškas ir patogus.

 

Papasakok apie savo sukurtą kuprinę! Kas įkvėpė pasirinkti būtent tokį variantą?

Kurdama šį gaminį atižvelgiau į savo gyvenimo būdą, todėl pasirinkau sukurti tokią kuprinę, į kurią tilptų ne tik raktai ir piniginė, bet ir kompiuteris ar kiti svarbūs ir reikalingi kasdienai daiktai. Siekiau universalumo ir praktiškumo, manau, jog šis gaminys tiktų tiek į darbą, tiek laisvalaikio metu. Taip pat man labai patinka, jog ją galima įvairiai transformuoti su petnešomis ir grandinėle – nešioti ir kaip kuprinę, ir kaip rankinę, be to, gaminant pasirinkau minkštą odą, todėl ji visai nesunki ir patogi. Mėgstu ryškius atspalvius, todėl ir gaminį pasirinkau kurti iš ryškios odos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip pasirinkti sau tinkamą rankinę? Kokia ji turi būti kasdienai – mažesnė ar tokia, kurioje tilptų visas gyvenimas? 

Siekiant pasirinkti tinkamą rankinę reikia apžvelgti savo kasdienybę, stebėti, su kiek gi daiktų išeini kiekvieną dieną. Pagal daiktų kiekį reikia nuspręsti, kokią rankinę pasirinkti. Jei būtiniausi daiktai telpa vienoje rankoje, manau, jog tikrai neverta investuoti į didelį gaminį. Kita vertus, talpesnė rankinė gali pasitarnauti, kai netikėtai prireikus susidėti kelis pirkinius parduotuvėje, viską sutalpinsite ir išvengsite vienkartinio maišelio pirkimo.

Išskirk ryškiausias šio sezono tendencijas!

Tai būtų ryškios ir pastelinės spalvos bei septyniasdešimtųjų raštai.

 

Kokius tris drabužių derinius pasiūlytum šiam sezonui?  

Keli deriniai kuriuos galėčiau pasiūlyti būtų: megzto audinio kostiumėlis, drabužiai iš kašmyro ar vilnos taip pat jau mano minėti septintojo dešimtmečio rašto kombinezonai ar suknelės, ir žinoma, mini rankinė.

Sėkmingas apsipirkimas, kas tai? Kaip taupyti pinigus ir neišvaistyti jų nereikalingiems pirkiniams?

Svarbiausia prieš apsipirkinėjant išsikelti aiškų tikslą, susikurti tam tikrą daiktų sarašą, kurių ir ieškosi. Prieš perkant apgalvoti, ar tas daiktas tikrai bus nešiojamas, ar derės prie jau esamų.

 

Kas kiek laiko spintą turėtų papildyti nauji pirkiniai, o morališkai pasenę – iškeliauti į naujus namus?

Manau, jog dėl tokio spintos valymo termino, vieno teisingo atsakymo nėra, galbūt net sakyčiau, jog kuo rečiau jis atliekamas, tuo geriau. Jei drabužis spintoje guli jau kelis metus ir yra praradęs savo žavingumą, su tokiu drabužiu jau reikėtų atsisveikinti. Pavyzdžiui, aš spintos perrūšiavimą atlieku kiekvieną sezoną, jo metu ir tikrinu, kurie daiktai dar tinka, o kurie jau turi iškeliauti. Mano nuomone, geriau turėti mažiau kokybiškų nei daug, bet prastos kokybės daiktų.

 

Kokie Lietuvos ir užsienio stilistai tave įkvėpia ir, tavo manymu, yra profesionaliausi šios srities atstovai?

Mane žavi daugybė tiek Lietuvos, tiek užsienio stilistų, domiuosi jais, tačiau stengiuosi per daug neįsitraukti į jų veiklą, kad nejausdama netyčia nepradėčiau kopijuoti. Na, bet labiausiai mane domina muzikos kultūra, mane įkvepia tiek pati muzika, tiek ikonomis tapę atlikėjai, pavyzdžiui, dainininkė E.Badu.

 

Gal turi kažkokią savo kaip stilistės paslaptį, kuria galėtum pasidalinti ir ji būtų naudinga žmogui, bandančiam kurti unikalų ir išskirtinį stilių?

Savo, kaip stilistės paslapties neturiu. Mėgstu dirbti improvizacijos principu, t.y. niekada prieš fotosesiją nesiruošiu derinių iš anksto. Man patinka, kai darbo metu galiu save išreikšti pagal tos dienos emocijas ir nuotaiką.